Krakowskie spadochroniarki na podium mistrzostw Europy

Jerzy Filipiuk
Trzy medale zdobyły Polki podczas VIII mistrzostw Europy w konkurencjach klasycznych (spadochroniarstwo), które odbyły się Erden (Bułgaria).

Po srebro sięgnęła nasza drużyna w grupowej celności lądowania i Monika Sadowy w indywidualnej celności lądowania, a po brąz nasze panie klasyfikacji drużynowej ogólnej (zwyciężyła Rosja przed Białorusią).

W składzie naszej drużyny znajdowały się trzy aktualne zawodniczki Wawelu Kraków (Bogna Bielecka, Irena Paczek-Krawczak i Ewa Wesołowska), jedna była (wspomniana Sadowy, obecnie WKS Skrzydło Poznań) oraz przedstawicielka Aeroklubu Warszawskiego (Agnieszka Wiesner).

W ośmiu kolejkach skoków Polki uzyskały wynik 58 cm. Wygrały Rosjanki (50 cm), trzecie były Białorusinki (74 cm).

Sadowy wywalczyła srebro z wynikiem 11 cm. Zwyciężyła Daniela Macichova z Czech (8 cm). Sadowy w indywidualnej klasyfikacji ogólnej była siódma, najwyżej z naszych reprezentantek.

Polkom w zajęciu trzeciej lokaty nie przeszkodził fakt, że Wiesner nie wykonywała skoków na akrobację indywidualną. W tej ostatniej konkurencji najlepiej z Polek wypadła Bielecka, zajmując dwunaste miejsce.

Rafał Zgierski z Wawelu Kraków skończył zawody na 23. miejscu w celności lądowania i także na 23. w klasyfikacji ogólnej.