Historyczne derby na bezbramkowy remis [ZDJĘCIA]

(ALG)
Sławomir Zając usiłuje minąć Sebastiana Oraczewskiego
Sławomir Zając usiłuje minąć Sebastiana Oraczewskiego Aleksander Gąciarz
Sport. Po raz pierwszy na poziomie klasy A spotkały się dwie drużyny z gminy Koniusza. Emocji jednak nie było zbyt wiele: Wierzbowianka zremisowała z Pogonią Wronin 0:0.

Po spotkaniu obaj trenerzy byli zgodni: mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem.

- Do przerwy wyraźnie lepszym zespołem była Pogoń. My mentalnie zostaliśmy w szatni, nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, zagrać spokojnie - komentował trener gospodarzy Jakub Krasny.

Beniaminek z Wronina może wielu okazji bramkowych nie stworzył, ale opanował środek pola, a kilka uderzeń z dystansu niosło za sobą zagrożenie.
Po zmianie stron role się nieco odwróciły. Teraz to Wierzbowianka częściej zagrażała bramce rywali.

- Zabrakło nam już trochę sił. Wyszło na jaw to, że nie trenujemy. Może teraz chłopcy bardziej się zmobilizują - ocenił prowadzący Pogoń Dariusz Niemczyk.

Najlepszą okazję na zdobycie zwycięskiej bramki dla gospodarzy miał w samej końcówce Hajduk, ale po rzucie wolnym tak uderzył piłkę głową w murawę, że piłka odbiła się i poleciała wysoko nad poprzeczkę. Z kolei po kontrach po drugiej stronie boiska bliscy szczęścia byli Makuła (uderzył niecelnie) i Leśniewski (grożne uderzenie obronił Baranowski).

- Mam nadzieję, że w następnych meczach zagramy tak, jak dzisiaj po przerwie. Naszym celem nadal pozostaje zajęcie miejsca w pierwszej trójce - mówi Jakub Krasny.

Wierzbowianka: Baranowski - Sowula (74 Hajduk), Mirek, Kura, Adamczyk (46 P. Pruś) - Katarzyński (68 Zając), Zwoliński, Kutela, Piwowarski, Góra - Hytroś (62 Perzowski)
Pogoń: M. Pruś - Kozera (81 Maj), S. Oraczewski, J. Sosin, Leśniewski - Makuła, Gorzkowski, Poterek (79 Nowak), P. Oraczewski, Frączek - Wyjadłowski.