Piłka ręczna. Zespół z Tarnowa jest w coraz lepszej formie

Roman Kieroński
W hali im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrany został towarzyski turniej mężczyzn, w którym SPR Tarnów wyprzedził MOSiR Bochnia i Wisłę Sandomierz.

SPR Tarnów – MOSiR Bochnia 24:22 (13:11)

Bramki: Ł. Nowak 6, Misiewicz 6, Sanek 3, Szatko 2, Karwowski 2, D. Kubisztal 2, Kowalik 2, Niemiec 1 – Najuch 4, Król 4, Kozioł 3, Spieszny 3, M. Nowak 2, Pach 2, Janus 1, Łysy 1, Wiącek 1, Zubik 1.

Początek meczu należał do drużyny z Bochni. Po bramce Zubika w 8 minucie prowadzili 5:3. Do remisu 5:5 doprowadził Ł. Nowak, a po kolejnych bramkach tego zawodnika i golach Szatki tarnowianie schodzili na przerwę z przewagą dwóch bramek. W drużynie nowego trenera tarnowian Bartłomieja Jarosza udanie zadebiutował Damian Misiewicz z Czuwaju Przemyśl. Z dobrej strony pokazał się także wychowanek PM Tarnów Albert Sanek. Zabrakło na boisku mającego kontuzję ręki Daniela Dutki.

SPR Tarnów – Wisła 30:28 (14:15)

Bramki: Karwowski 6, Kowalik 5, Misiewicz 4, Sanek 4, B. Niemiec 4, Szatko 2, Jewuła 2, Ł. Nowak 2, D. Kubisztal 1 – Kutek 6, Komorowski 5, Szklarski 4, Hubka 3, Bakalarz 3, Anwajler 2, Białkowski 2, Werstler 1 , Guz 1, Teterycz 1.

Trener Jarosz dał szansę gry wszystkim swoim zawodnikom, w tym kolejnym byłym juniorom z MKS PM Bartoszowi Niemcowi i Piotrowi Sądowiczowi. Obaj pokazali się z dobrej strony. Goście z Sandomierza prowadzili do 32 minuty. Końcówka należała do bardziej doświadczonych szczypiornistów z Tarnowa.

MOSiR Bochnia – Wisła 34:24 (19:11)

Bramki: Pach 9, Bujak 5, Król 5, Najuch 4, Zubik 3, M. Nowak 3, Łysy 2, Budziosz 1, Kozioł 1, Janus 1 – Werstler 5, Kutek 4, Białkowski 4, Anwajler 3, Szklarski 2, Guz 2, Komorowski 2, Bakalarz 1, Budziosz 1.

Drużynę z Bochni do wygranej poprowadził nie grający w pierwszym meczu Michał Janas, Doświadczony rozgrywający nie zdobywał wprawdzie bramek, ale umiejętnie kierował grą na boisku i doskonałymi podaniami obsługiwał kolegów. Nie zawiedli nowi zawodnicy: Mateusz Nowak, Wiktor Budziosz i Paweł Łysy.