Pięć medali tarnowskich kartingowców

Jerzy Filipiuk
Podczas kartingowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Zielonej Górze, członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – zdobyli pięć medali.

Tarnowianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pomimo niewielkich problemów sprzętowych. W zawodach startowało ponad 100 kartingowców.

W kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajął pierwsze, a Krzysztof Gardziel czternastą pozycję. W klasyfikacji drużynowej okazali się najlepsi.

W kategorii Baby Rok Oliwier Jaciów był dziesiąty, Kajetan Gawron czternasty, Szymon Marut piętnasty, a Karol Panek szesnasty. W klasyfikacji drużynowej stanęli na najniższym stopniu podium.

W kategorii Junior Rok Kacper Szczurek był jedenasty. Kategorię Micro MAX wygrał Marcel Kuc, a ósmy był Gabriel Łukasiewicz. W klasyfikacji drużynowej zajęli oni drugie miejsce.

MP składały się z dwóch serii (w Poznaniu i Zielonej Górze), w których zawodnicy rywalizowali sumie w ośmiu wyścigach. Oto Miejsca tarnowian w ostatecznej klasyfikacji generalnej MP:

Mini ROK - indywidualnie: 1. Marcel Kuc, 11. Krzysztof Gardziel, 20. Gabriel Łukaszewicz; kluby: 1. TTSK K-TEAM Tarnów.

Baby ROK – indywidualnie: 7. Oliwier Jaciów, 8. Karol Panek, 14. Szymon Marut, 15. Kajetan Gawron; kluby: 3. TTSK K-TEAM Tarnów

Micro MAX – indywidualnie: 2. Marcel Kuc; kluby: 3. TTSK K-TEAM Tarnów. Junior ROK - indywidualnie: 8. Kacper Szczurek. ROK DVS – indywidualnie: 8. Piotr Dembiński.