Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

W dwóch wioskach będzie trochę jaśniej

W dwóch wioskach będzie trochę jaśniej

Inwestycje. Nowe lampy uliczne powstaną w Wielmoży oraz Sułoszowej w dziale I. Władze gminy przygotowują właśnie dokumentację na to zadanie. Wykonawca został wybrany spośród ofert dwóch firm.
Przygotowaniem inwestycji zajmie się firma EL-Tom Tomasza Miodka z Krakowa. Dokumentację techniczno-prawną zobowiązała się zrobić za 14 145 zł. Drugi oferent proponował wykonanie tego samego zadania za dwukrotnie wyższą kwotę. - Zadanie nie jest duże, dlatego nie organizowaliśmy przetargu, ale wyłoniliśmy wykonawcę w ramach zapytania o cenę - mówi Marek Szymański, wicewójt gminy Sułoszowa.

W Wielmoży powstaną lampy uliczne przy drodze gminnej tzw. Piej Górce na odcinku 600 metrów. Kolejne lampy będą w Sułoszowej I na odcinku 300 metrów.

Nim wykonawca przygotuje projekt budowlany, najpierw musi zająć się uzyskaniem z firmy Tauron Dystrybucja warunków przyłączenia nowego oświetlenia, przygotować niezbędne dokumenty i aktualnie mapy.

Gmina wymaga, żeby wykonawca przeprowadził wizję lokalną w terenie i zdobył wszelkie informacje dotyczące możliwości realizacji zadania, bo w wielu przypadkach może być tak, że linię energetyczną trzeba będzie ustawić na działkach prywatnych, nie w pasie drogowym. Do tego trzeba uzyskać zgody właścicieli działek, na których powstanie oświetlenie.

- Na tych odcinkach dróg nie ma słupów, na których można zawisie lampy. Trzeba wybudować nową sieć oświetlenia od podstaw. Wiadomo też, ze będą to urządzenia, które muszą pozostać własnością gminy, bo my będziemy je utrzymywać i konserwować mimo, że przesyłem energii zajmuje się Turon Dystrybucja, a jako gmina kupujemy prąd od firmy Enea - dodaje wicewójt Szymański.

Dokumenty mają być gotowe do końca listopada tego roku. Termin ten może się zmienić, jeśli pozyskiwanie decyzji będzie się przedłużało lub właściciele działek nie wyrażą zgody na przebieg trasy oświetlenia.

900
Tyle metrów mają łącznie dwa odcinki drogi wzdłuż których gmina zaplanowała budowę oświetlenia ulicznego. Pierwszy dłuższy fragment w Wielmoży liczy 600 metrów, drugi krótszy w Sułoszowej I ma 300 metrów.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się