Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Ciągle za mało etatów w myślenickiej policji

Ciągle za mało etatów w myślenickiej policji

Moment wręczania awansów myślenickim policjantom Moment wręczania awansów myślenickim policjantom

Moment wręczania awansów myślenickim policjantom (© Maciej Hołuj)

Święto Policji. Od wczoraj myślenicka Komenda Powiatowa Policji ma nowy sztandar. Został przekazany i poświęcony na rynku
Tegoroczne obchody Święta Policji zbiegły się w Myślenicach z nadaniem Komendzie Powiatowej Policji sztandaru. Został on oficjalnie przekazany na ręce komendanta miejscowej policji młodszego inspektora Artura Święcha.

Na płycie rynku z okazji uroczystości zebrali się przedstawiciele samorządów lokalnych, policjanci oraz ich wojewódzkie władze, m.in. mł. insp. Paweł Dzierżak, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.

Trzydziestu dwóch policjantów, w tym trzy panie, awansowani zostali na wyższe stopnie. - Te awanse to owoc waszej wytężonej, trudnej i niebezpiecznej pracy, zasłużyliście na nie - powiedział do stojących na płycie rynku w strugach ulewnego deszczu policjantów Paweł Dzierżak.

Specjalnym medalem "Za Zasługi dla Policji" odznaczony został burmistrz Sułkowic Piotr Pułka.

Sztandar, który otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach kosztował 10 tysięcy złotych. Koszty te pokryło myślenickie starostwo ze swojego budżetu.

Kilkanaście tygodni temu taką decyzję podjęła Rada Powiatu. - Cieszę się, że mogę być w tym momencie i tutaj razem z wami, cieszę się, że mogliśmy przyczynić się do tego, że myślenicka policja posiada już swój sztandar - powiedział Tomasz Suś, wicestarosta myślenicki.

Lokalna policja radzi sobie całkiem nieźle, chociaż na brak pracy nie może narzekać.

Zapytany przez nas jeden z policjantów o to czy w myślenickiej komendzie nie odczuwa się braku ludzi, odpowiedział, że zawsze jest tak, że policja narzekać będzie na brak etatów.

- Ale nawet bez nich musimy sobie jakoś radzić - podsumował nasz rozmówca.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

po ilości

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zangażowanych policjantów do tej celebry (gość)  •

raczej nie yło widać braku etatów

odpowiedzi (0)

skomentuj