Udany start niepołomickich karateków

Jerzy Filipiuk
Siedem medali zdobył Niepołomicki Klub Kyokushin Karate podczas V Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, który odbył się w Limanowej.

W imprezie wzięło udział około 550 zawodników i zawodniczek z ponad 50 ośrodków z Polski, Czech, Austrii i Ukrainy. Ekipa z Niepołomic sięgnęła po dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy krążek. W klasyfikacji drużynowej zajęła trzecie miejsce.

Najlepiej spisała się Justyna Krosta, która triumfowała w kata (formy) i była trzecia w kumite (walki) w kat. 45 kg (12-13 lat). Na najwyższym stopniu podium stanęła także Martyna Kubik w kumite w kat. 45 kg (12-13 lat).

Ponadto drugie lokaty zajęli: Dominik Maśnica w kata (8-9 lat), Weronika Kurzeja w kumite w kat. 45 kg (10-11 lat), Natalia Kobylecka w kumite w kat. 55 kg (12-13 lat) i Szymon Grymek w kumte w kat. 60 kg (12-13 lat).

Warto dodać, że w finałowej czwórce w kata znaleźli się: Oliwia Szewczyk, Kacper Krawczyk, Kacper Walczak i Sandra Maśnica.

Na turnieju obecni byli przedstawiciele organizacji: Kyokushin World Federation, IKO Sosai, IKO Matsui, IKO Matsushima i Shinkyokushin. Otwarcia imprezy dokonał wiceprezes Polskiego Związku Karate, shihan Andrzej Drewniak (8. dan) z Krakowa.