Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkieletor zmieni się w Treimorfę. Wiele firm już myśli o wynajmie

Anna Agaciak
Tak będzie wyglądać Treimorfa
Tak będzie wyglądać Treimorfa WIZUALIZACJA
Grzegórzki. Szkieletor ciągle straszy, ale wiele firm uwierzyło, że w ciągu dwóch lat przejdzie całkowitą metamorfozę i stanie się najbardziej prestiżowym biurowcem w Krakowie – Treimorfą. Wiele firm już bada grunt i myśli o przeprowadzce.

– Po wakacjach przygotowujemy wielką kampanię dla zainteresowanych najmem – zapowiada Jakub Wazowicz, architekt GD&K Group, współwłaściciela szkieletora przy rondzie Mogilskim.

Już teraz jednak wiele firm dzwoni i dopytuje się, czy obiekt po przebudowie mógłby spełnić ich oczekiwania. Inwestorzy chcą przygotować Trei­mor­fę dla różnych najemców: korporacji, które mogłyby zająć nawet kilka pięter, na biura indywidualne – np. dla prawników zainteresowanych tą lokalizacją z uwagi na bliskość sądu, czy dla mniejszych firm, które chciałyby tu przenieść swoje siedziby z innych, odleglejszych miejsc w Krakowie. Na parterze i antresoli będzie miejsce na usługi.

Treimorfa będzie miała jedną z najlepszych lokalizacji w mieście: bliskość dworca PKP skomunikowanego z lotniskiem na Balicach, dworca autobusowego oraz tras wylotowych na Warszawę i Katowice.

Kiedy ruszy oczekiwana od 40 lat budowa? – Inwentaryzacja już jest zakończona. Nie odkryliśmy nic, co by nas zaskoczyło – ani powojennych bomb, ani bursztynowej komnaty – żartuje Jakub Wazo­wicz. – Stal szkieletora jest nadal w fantastycznym stanie i będzie mogła udźwignąć cały obiekt – podkreśla.

Teraz właściciele obiektu wraz z projektantem szukają generalnego wykonawcy – takiego, który poradzi sobie z nietypowym zadaniem. Do tej pory GD&K realizowała raczej kameralne obiekty, teraz inwestycja jest potężna, więc wykonawca będzie musiał zebrać zespół fachowców do budowy.

Projekt przetargowy będzie gotowy do końca maja. Inwestorzy chcą, aby prace rozbiórkowe (część poziomych elementów obiektu trzeba usunąć) i przygotowanie placu budowy rozpoczęło się na przełomie roku. Treimorfa ma być gotowa w ciągu maksymalnie dwóch lat.

Nadal nie zakończyły się jednak negocjacje z gminą w sprawie kar za nierozpoczęcie budowy w terminie. – Zajmują się tym prawnicy. Do finału daleko, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi Wazowicz.

Jeśli nie będzie niespodzianek, szkieletor przestanie straszyć w 2018 roku. Oprócz głównego wieżowca, który będzie mieć 27 kondygnacji i 102,5 metra wysokości, inwestor chce wybudować jeszcze cztery inne, mniejsze budynki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski