Najmłodsi przy szachownicach

Paweł Panuś
W Przedszkolu Samorządowym w Koźmicach Wielkich zorganizowano VII Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Wielickiego dla dzieci urodzonych w 2008 r. i młodszych o puchar dyrektora MOS Wieliczka.

Turniej dziewczynek wygrała z kompletem punktów Agnieszka Feliks (UKS Goniec Staniątki), zdobywając po 5 punktów. Kolejne miejsca zajęły: Nadia Kudelska (Przedszkole Jarzębinka Kraków), Martyna Popiel (UKS przy SP 8 Chrzanów), Zofia Klima (UKS Goniec Staniątki). W przypadku równości zdobytych punktów o miejscach decydowała punktacja pomocnicza. W turnieju chłopców z kompletem punktów zwyciężył Radosław Kruczek (SP Łowczów) a następne miejsca zajęli Piotr Wnuk (UKS Goniec Staniątki), Filip Koza (UKS Goniec), Krzysztof Baran (MKS MOS Wieliczka), Tomasz Janiak (SP Przebieczany), Maksymilian Nowakowski (MKS MOS Wieliczka). Wyżej wymienieni zdobyli po 5 punktów. Zgodnie z regulaminem mistrzostw wyłoniono również najlepszych w grupie wiekowej do lat 6. Trzy najlepsze zawodniczki to Nadia Kudelska, Martyna Popiel, Emilia Nowak (Przedszkole nr 96 Kraków). W tej grupie wiekowej sklasyfikowano 19 dziewczynek. Trzej najlepsi zawodnicy do lat 6 to Krzysztof Baran, Maksymilian Nowakowski, Kamil Kalenicz (Przedszkole Sióstr Urszulanek w Sierczy).