Wszedł i strzelił gola

(ANMI)
II liga piłkarska. Bramka, kartka i kontuzja – takim bilansem po meczu z Siarką Tarnobrzeg (2:0) może pochwalić się Michał Guja.

Pomocnik Okocimskiego Brzesko spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił w 19 minucie, zastępując kontuzjowanego Patryka Bryłę. Początkowo nie miał się czym chwalić.

Pierwsza połowa w __naszym wykonaniu była przeciętna – mówi Michał Guja. – Dobrze ją zaczęliśmy. Prowadziliśmy grę, kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Wybiła nas z rytmu długa przerwa, w 26 minucie, spowodowana urazem golkipera gości. W przerwie się mobilizowaliśmy. To podziałało. W drugiej części zaprezentowaliśmy się lepiej i sięgnęliśmy po bardzo ważne trzy punkty.

28-latek miał udział w wygranej Can-Packu Okocimskiego. To on otworzył wynik spotkania. Dla niego była to zarazem pierwsza bramka dla tego klubu. – _To mnie cieszy. Niestety na mój kolejny występ muszę poczekać. W środę otrzymałem czwartą żółtą kartkę i będę pauzował w najbliższym meczu z Energetykiem ROW-em Rybnik. Na domiar złego nabawiłem się kontuzji mięśniowej. Nie wiem, ile potrwa moja przerwa. Mam nadzieję, że krótko _– dodaje piłkarz.

„Piwosze”, wygrywając w środę, poprawili swój dorobek. Wciąż jednak nie są pewni utrzymania. – _O spokoju nie ma mowy. Jesteśmy wprawdzie nad strefą spadkową, ale przebywające w niej Kotwica Kołobrzeg i Górnik Wałbrzych nie powiedziały ostatniego słowa _– uważa zawodnik drugoligowca.