Młodzi piłkarze z UKS Śrem zajęli drugie miejsce w turnieju o Puchar Tymbarku

LUMAR
KS Śrem
KS Śrem Artur Kraszewski
W wielkim finale 15. edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na Stadionie Narodowym zagrały cztery zespoły z Wielkopolski. Najlepiej spisali się piłkarze UKS Śrem, którzy w kategorii do 12 lat zajęli drugie miejsce, ulegając 2:5 reprezentacji województwa łódzkiego.

– Jesteśmy szczęśliwi. 270 tysięcy dzieciaków z całej Polski próbowało swoich sił, a nam się udało zająć drugie miejsce. W grupie my wygraliśmy z drużyną z łódzkiego, a w tym najważniejszym meczu to oni byli górą – powiedział Sebastian Białobrzeski, trener drużyny.

W kategorii do lat 10 chłopców reprezentacja województwa wielkopolskiego, której trzon stanowiła drużyna SP 1 Poznań, zajęła ostatecznie siódme miejsce.

Dziewczęca reprezentacja Wielkopolski do lat 10 (głównie uczennice SP Krobia) została ostatecznie sklasyfikowana na dziewiątym miejscu, natomiast reprezentacja piłkarek do lat 12 w skład której wchodziły zawodniczki z SP Kawnice, zakończyły rywalizację w turnieju na 15. pozycji.

W ogólnopolskim finale wzięło udział blisko 800 najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców z całej Polski. Rozegrano 192 spotkania, a najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii do 10 lat oraz z łódzkiego w kategorii do 12 lat. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii lat 12 z województwa opolskiego.

Zwycięzcy 15. edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych do 10 i 12 lat, oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyjątkowego Pucharu Tymbarku, obejrzą na żywo mecz Polska – Gruzja, który rozegrany zostanie 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.