W małopolskim starciu lepsze były sądeczanki

Daniel Weimer
Superliga piłkarek ręcznych. Spotkanie w Nowym Sączu duże znaczenie miało dla Olimpii, wciąż uciekającej przed barażami o superligę. I miejscowe wygrały pewnie z SPR.

Olimpia Beskid N. Sącz 37 (19)
SPR Olkusz 30 (15)

Bramki: Dubajova 8, Masna 7, Basta 6, Gadzina 5, Szczecina 4, Figiel 3, Rączka 3, Leśniak 1 – Sadowska 7, Wicik 6, Marszałek 6, Wcześniak 4, Przytuła 3, Fierka 3, Basiak 1.

To miał być dla nowosąde­czanek spacerek. Wysoko pokonały przecież w pierwszym meczu fazy play-out olkuszanki na ich parkiecie, a teraz wystąpiły wzmocnione wracającą po dłuższej przerwie Agnieszką Leśniak. Tymczasem grające na luzie, nie mające już szans na uniknięcie degradacji przyjezdne zaskoczyły agresywną postawą.

Jako pierwsze, za spra­wą Pauliny Marszałek trafiły do siatki, by w 11 min po rzucie Katarzyny Sadowskiej objąć nawet trzybramkowe prowadzenie (10:7). To było jednak wszystko, na co wczoraj stać byłe ekipę z Olkusza. W 14 min Katarina Dubajova doprowadziła do remisu. Później przez jakiś czas drużyny szły „łeb w łeb”. Na dystans czterech bramek (18:14, gol Olgi Figiel) Olimpia odskoczyła dwie minuty przez zakończeniem pierwszej części zawodów.

Po zmianie stron podopieczne trenerki Anny Niewiadom­skiej ambitnie usiłowały dotrzymywać kroku coraz składniej poczynającym sobie gospodyniom, były jednak bezsilne wobec rzutów z dystansu Duba­jovej czy indywidualnych akcji skrzydłami Joanny Gadziny. Dobrą skutecznością popisywała się Dorota Basta, w bramce świetnie interweniowała Aleksandra Sach. Skończyło się zatem na zasłużonej wygranej nowosądeczanek.