Udany występ niepołomickich karateków

Jerzy Filipiuk
Archiwum Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin
Siedem medali zdobyła ekipa Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate Dragon Fights Kyokushin Cup, który odbył się w Radomiu.

W turnieju wzięło udział 150 zawodniczek i zawodników z całej Polski. 13-osobowa ekipa z Niepołomic sięgnął po cztery złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy krążek.

Zawody rozgrywane były dla juniorów w kumite (walki) w semi contact, a dla seniorów w kategorii full contact.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Justyna Krosta (13 lat) w kat. 50 kg, Kacper Krawczyk (10 lat) w kat. +35 kg, Szymon Grymek (11 lat) w kat. 60 kg i Łukasz Fryca (10 lat) w kat. 40 kg.

Drugie miejsca zajęli Martyna Kubik (13 lat) w kat. 45 kg i Dominik Bularz (10 lat) w kat. 35 kg, a trzecie Oliwia Szewczyk (13 lat) w kat. 50 kg.

Świetny debiut zaliczyła Aleksandra Pieprzyca, która wygrała jeden pojedynek przed czasem. Dobrze zaprezentowała się również Weronika Kurzeja wygrywając jedną walkę, a w drugiej przegrywając z finalistką turnieju.

W klasyfikacji drużynowej Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zajął drugie miejsce.