Awans Hutnika i Sparty

(PAN)
Siatkówka. Bardzo dobrze zaprezentowały się małopolskie zespoły w ćwierćfinałowych turniejach mistrzostw Polski. Trzy z czterech ekip awansowały do dalszych gier.

Prowadzeni przez Małgorzatę Urbanowicz młodzi siatkarze Hutnika zdominowali zawody w Rzeszowie. Krakowianie pokonali kolejno: MOSiR Jasło 2:0, Wifamę Łódź 2:0, Olimp Opole Lubelskie 2:0 oraz AKS Rzeszów 2:0. Oprócz Hutnika w półfinale zagra drużyna z Rzeszowa.

W zwycięskiej drużynie występowali: Maciej Sekuła, Kamil Jóźwik, Tomasz Gargula, Jakub Filipczak, Michał Tabor, Michał Cyganik, Wojciech Bielecki , Mateusz Polowiec, Arkadiusz Richter, Jakub Kordowski, Maciej Krawczyk oraz Szymon Gonera.

Do półfinału mistrzostw Polski awansowali także młodzicy MKS Andrychów, którzy byli gospodarzami turnieju i zajęli w nim drugie miejsce, ustępując jedynie Metru Warszawa (porażka w finale 1:2).

Nie udało się awansować młodziczkom Sandecji Nowy Sącz, które zajęły trzecie miejsce w turnieju w Konstantynowie Łódzkim. Zawodu nie sprawił za to mistrz Małopolski – Sparta Volleyball Kraków, który znakomicie spisał się w Ostrowie Świętokrzyskim. Podopieczne Ryszarda Pozłutki pokonały Salos Cortile Kielce 2:0, San-Pajdę Jarosław 2:1, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 i Nike Ostrołęka 2:1. Krakowianki zajęły pierwszą lokatę i wywalczyły awans do półfinału razem z drużyną z Jarosławia.