Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zniżki i rabaty dla osób 60+

Dorota Dejmek
Ogólnopolska Karta Seniora to m.in. tańszy wypoczynek w uzdrowisku, rabaty do kina i kawiarni
Ogólnopolska Karta Seniora to m.in. tańszy wypoczynek w uzdrowisku, rabaty do kina i kawiarni Archiwum
Ogólnopolska Karta Seniora. W program zaangażowało się 160 partnerów, liczba użytkowników to 8,5 tysiąca

Zniżki na wypoczynek w uzdrowisku i zabiegi rehabilitacyjne, tańsze bilety do teatru i kina, kawiarni lub restauracji, rabaty na zabiegi kosmetyczne oraz stomatologiczne. To tylko niektóre udogodnienia dostępne z Ogólnopolską Kartą Seniora.

Jej poprzedniczką była Małopolska Karta Seniora, wydawana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Z Małopolskiej Karty Seniora mogli korzystać tylko mieszkańcy naszego województwa, z Ogólnopolskiej Karty Seniora mogą korzystać seniorzy z całej Polski! Projekt organizowany jest od września 2013 roku przez krakowskie Stowarzyszenie Manko.

- Program Karty Seniora realizujemy już drugi rok - komentuje Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia Manko. - Nie ma dnia, żeby ktoś nie zadzwonił lub nie przyszedł do biura po naszą Kartę Seniora. Cieszymy się, że projekt spotkał się z takim zainteresowaniem. Postanowiliśmy przekształcić Małopolską Kartę w Ogólnopolską Kartę Seniora, ponieważ mieliśmy coraz więcej zapytań i ofert przystąpienia do programu, nie tylko z województwa małopolskiego.

Z kartą taniej
Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Wśród partnerów programu znajdują się m.in. uzdrowiska, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowotno-medyczne oraz kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie), akademie językowe, centra sportu, biura podróży, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, kwiaciarnie oraz wiele innych przedsiębiorstw.

W sumie, do dnia dzisiejszego, w program zaangażowało się ponad 160 partnerów, a ich liczba wciąż wzrasta. Przystąpienie do programu to bowiem także korzyść dla konkretnej firmy - daje szansę na pozyskanie nowej, coraz większej przecież grupy klientów, czyli seniorów oraz zdobycie opinii przyjaznego osobom starszym przedsiębiorstwa.

Najniższe zniżki na poszczególne usługi to 5 procent; najwyższe - 50, a nawet 75 procent! Nic więc dziwnego, że liczba aktywnych użytkowników Karty Seniora wynosi już ponad 8,5 tys. osób.

- Starsi krakowianie przyznają, że Karta to fajna sprawa - mówi Magdalena Skała, specjalista ds. PR Stowarzyszenie Manko. - Najbardziej interesują ich zniżki do uzdrowisk, kin i teatrów.

Szczegółowa lista partnerów programu, do której może zajrzeć każdy zainteresowany znajduje się na stronie www.glosseniora.pl.

Firmy, które chcą przystąpić do programu, muszą przedstawić atrakcyjną ofertę dla seniorów. W zamian za udzielenie rabatów uzyskują bezpłatną promocję w środowiskach senioralnych, na stronach internetowych, w mediach i materiałach promocyjnych oraz podczas takich wydarzeń, jak Targi 60+ lub Małopolskie Dni Zdrowia Seniora.

- Jeśli twoja firma jest w stanie zaoferować zniżki oraz rabaty na wybrane usługi, zgłoś się do programu i stwórz z nami wizerunek firmy przyjaznej seniorom - zachęcają przedstawiciele Manko.

Zasady i regulamin
Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna oraz bezterminowa. Jest także imienna i nie może być przekazywana innym osobom. Jedynym warunkiem jej otrzymania jest ukończone 60 lat. Kartę Seniora można uzyskać zgłaszając się osobiście lub telefonicznie do biura Stowarzyszenia Manko, al. Słowackiego 46/30 w Krakowie, tel. 12 429 37 28.

Inna droga to wypełnienie formularza dostępnego na: www.glosseniora.pl - wypełniony formularz należy dostarczyć do biura Stowarzyszenie lub przesłać e-mailem na adres: [email protected]. Ogólnopolskie Karty Seniora wydawane są ponadto w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w klubach seniora oraz na targach i wydarzeniach dla seniorów.

Manko dla seniorów
Stowarzyszenie Manko prowadzi obecnie działania prosenioralne. Ich nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą są osoby 60+ oraz przedstawienie im możliwości rozwoju poprzez realizowane projekty. Działania podejmowane na rzecz osób starszych prowadzone są przez Stowarzyszenie od 2012 r., ze wsparciem m.in. Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, prezydenta Krakowa.

Działania Stowarzyszenia to wydawanie ogólnopolskiego magazynu "Głos Seniora", to również Ogólnopolska Karta Seniora i gazeta "Małopolski Głos Seniora". Manko jest organizatorem m.in. Małopolskiego Dnia Seniora, Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie, Małopolskiego Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Dni Zdrowia Seniora.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski