Błaszczykowski wszedł, Borussia wygrała

Jerzy Filipiuk
W hicie 23. kolejki Bundesligi, 146. derbach Zagłębia Ruhry, Borussia Dortmund rozgromiła na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (0:0).

Gospodarze mieli przewagę, oddali aż 31 strzałów na bramkę rywali, ale dopiero w ostatnim kwadransie zdobywali gole. Strzelili je Pierre Emerick Aubameyang w 78, Henrikh Mkhitaryan w 80 i Marco Reus w 86 minucie.

Reus oddał w sumie aż 8 strzałów i wykonał 7 ostatnich podań. To ligowy rekord w tym sezonie. As Borussii trafił do bramki rywali w piątym oficjalnym meczu z rzędu. To jego życiowy rekord.

- Zarówno dla nas, jak i dla naszych kibiców, był to mecz roku. Naprawdę zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Byliśmy po prostu lepszą drużyną. Nie odpuściliśmy ani na chwilę – powiedział po derbach Reus.

Jak podaje też portal bundesliga.com, Schalke 04 doznało 400. porażki na wyjeździe w historii swoich występów w Bundeslidze.

Borussia odniosła czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i nadal zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Schalke 04 nie wygrało trzeciego kolejnego spotkania ligowego i jest czwarte w tabeli.

W Borussii nie zagrał kontuzjowany Łukasz Piszczek. Jego kolega klubowy, już zdrowy, Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 76 minucie, przy stanie 0:0.