Chelsea wygrała „rzutem na taśmę”, Manchester City rozgromił Stoke

Jerzy Filipiuk
Chelsea Londyn utrzymała przewagą siedmiu punktów nad Manchesterem City po dzisiejszych meczach 25. kolejki Premier League.

Liderująca w tabeli Chelsea wygrała 1:0 na własnym boisku z Evertonem 1:0 (0:0). Bramka: Willian 89. Na Goodison Park „The Blues” rozgromili Everton 6:3. Trzy gole dla nich strzelił wtedy Diego Costa, który w rewanżu nie zagrał z powodu zawieszenia.

W Chelsea w podstawowym składzie zadebiutował pomocnik Juan Cuadrado, pozyskany 2 lutego z Fiorentiny za 33,4 mln euro. W sobotnim meczu ligowym z Aston Villa zagrał tylko w ostatnich 10 minutach.

Gospodarze dominowali na boisku, ale długo nie potrafili rozerwać defensywy rywali. Udało się im to dopiero w końcówce meczu, gdy Everton (od 87 minuty) grał w dziesiątkę. Boisko za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę musiał opuścić Gareth Barry.

Tymczasem obrońca tytułu i wicelider tabeli Manchester City wygrał na wyjeździe ze Stoke City 4:1 (1:1). Bramki: Sergio Aguero 33 i 70 karny, James Milner 55, Samir Nasri 76 – Peter Crouch 30.

Manchester United pokonał na Old Trafford Burnley 3:1 (2:1). Bramki: Chris Smalling 6 i 45, Robin van Persie 82 – Danny Ings 12. „Czerwone Diabły” awansowały na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając o punkt Southampton, który tylko zremisował u siebie z West Ham United 0:0. MU ma o pięć punków mniej od MC.

West Bromwich Albion wygrał ze Swansea 2:0 (0:0). Bramki: Brown Ideye 60, Saido Berahino 74. W bramce gości stał Łukasz Fabiański.

Zespół Crystal Palace zremisował z Newcastle United 1:1 (0:1). Bramki: Fraizer Campbell 73 – Papis Cisse 42.