Ukarani za nieuwagę

Maciej Zubek
Hokej. Tylko jeden punkt – to dorobek hokeistów MMKS Podhale w meczach z JKH Jastrzębie i Comarchem Cracovią. W tabeli grupy silniejszej ekstraligi zajmują 5. miejsce.

W piątkowym meczu z Jastrzębiem (porażka 3:4 po dogrywce) „Szarotki” nie tylko straciły dwa „oczka”, ale również Martina Luckę. Słowacki obrońca został przypadkowo uderzony przez Macieja Urbanowicza kijem w twarz, doznał złamania nosa i wstrząśnięcia mózgu.

– _Wyglądało to nie za ciekawie. W boksie Martin nawet stracił na chwilę przytomność. Trafił do szpitala. Trudno na ten moment wyrokować, kiedy wróci do treningów. W tego typu urazach decyduje czas. To dla nas duża strata. Martin był ostatnio w dobrej dyspozycji i razem z Damianem Tomasikiem byli mocnym punktem naszej defensywy _– zaznaczył opiekun „Szarotek” Marek Ziętara.

Bez Lucki, ale już z nieobecnymi we wcześniejszych dwóch meczach Piotrem Kmiecikiem i Filipem Wielkiewiczem, nowotarżanie grali w niedzielę w Krakowie. Derbowe spotkanie z Comarchem Cracovią „Szarotki” przegrały 3:4.

–_ Strzeliliśmy bramkę, ale potem chwila nieuwagi i łatwo straciliśmy dwa gole. Zamiast prowadzić po pierwszej tercji, przegrywaliśmy. To był jeden z kluczowych momentów. A kolejne dwie tercje to wyrównana gra. Żadnej ze stron nie udało się na dłużej przejąć inicjatywy. Generalne muszę powiedzieć, że z postawy zespołu jestem zadowolony _– przyznał Ziętara.