Justyna Kowalczyk odpuści biegi "łyżwą"

Andrzej Stanowski
Biegi narciarskie. Bez Justyny Kowalczyk startowała nasza reprezentacja w kolejnych zawodach o Puchar Świata, które tym razem rozegrano w Davos.

W sobotę nieźle pobiegła Sylwia Jaśkowiec, która w biegu na 10 km "łyżwą" była 25. Biegaczka z Osieczan mogła być jeszcze wyżej, ale miała na trasie upadek.

W sprincie Jaśkowiec też leżała, nie przebrnęła kwalifikacji, była dopiero 50. Obie konkurencje pewnie wygrała Marit Bjoergen. W biegu sprinterskim pomyślnie kwalifikacje przebrnął Maciej Staręga. W ćwierćfinale rywale byli jednak już za silni, był piąty w swoim biegu i sklasyfikowany został na 25. pozycji.

Justyna Kowalczyk, wciąż szukająca formy, wybrała się na zawody Alpen Cup do Hochfilzen. Po piątkowym zwycięstwie w sprincie stylem klasycznym nasza biegaczka wygrała w sobotę 5 km klasykiem, w niedzielnym biegu na 5 km stylem dowolnym Polka przegrała jednak aż z trzema mało znanymi biegaczkami, wygrała Włoszka Ilona Debertolis. - "Łyżwa" wciąż słaba.

Decyzja staje się prostsza. Zasiadamy z trenerem do busa i w drogę do domów. Trzy dni mamy dla siebie i rodzin po 7-tygodniowych rozjazdach - napisała na Facebooku Justyna Kowalczyk. Z jej słów wynika, że w tym sezonie odpuści biegi stylem dowolnym. Już wcześniej Kowalczyk zapowiadała, że w mistrzostwach świata w Falun skoncentruje się tylko na dwóch biegach - sprincie i 30 km, oba będą rozgrywane klasykiem.

Wyniki PŚ w Davos
Kobiety, 10 km stylem dowolnym: 1. Marit Bjoergen (Norwegia), 2. Nicole Fessel (Niemcy) 19,9, 3. Heidi Weng (Norwegia) 28,7... 25. Sylwia Jaśkowiec 1.23,5, 41. Kornelia Kubińska 2.06,2, 44. Ewelina Marcisz 1.16.0. Sprint stylem dowolnym: 1. Bjoergen, 2. Stina Nilsson (Szwecja), 3. Ingvild Oestberg (Norwegia)... 38. Marcisz, 50. Jaśkowiec. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata: 1. Bjoergen 849... 10. Kowalczyk 217, 64. Jaśkowiec 12, 74. Marcisz 6.
Mężczyźni, 15 km stylem dowolnym: 1. Anders Gloeersen (Norwegia)... 76. Jan Antolec 2.59,6, 78. Sebastian Gazurek 3.08,3. Sprint stylem dowolnym: 1. Federico Pellegrini (Włochy)... 25. Maciej Staręga, 71. Gazurek, 73. Antolec. Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Martin Sundby (Norwegia) 531... 48. Staręga 36.