Wisła, Solne Miasto i BOSiR z medalami

Zawodnicy trzech klubów z Małopolski znaleźli się na podium pływackich zawodów o Puchar Burmistrza Ropczyc.

W imprezie na Podkarpaciu 10 medali wywalczyła Wisła Kraków – 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Solne Miasto Wieliczka wróciło z 6 krążkami (1-2-3), a BOSiR SP Brzesko - z 1 srebrem.

Oba zwycięstwa dla „Białej Gwiazdy” wywalczyła w kategorii do 11 lat Zuzanna Schab, która w stylu klasycznych była najszybsza na 50 m (czas: 43,95) i 100 m (1.33,53). Wszystkie medale dla wielickiej ekipy to zasługa Katarzyny Peciak.
W kategorii 12-13 lat zwyciężyła na 100 m stylem grzbietowym (1.20,79), była 2. na 50 m motylkowym i 100 m zmiennym, a także 3. na 50 m grzbietowym, 100 m dowolnym i 200 m zmiennym.

Srebrnym medalistą z Brzeska jest Ksawery Masiuk – na 50 m st. grzbietowym 11-latków.