Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Jacek Majchrowski wygrywa w sondażu

Jacek Majchrowski wygrywa w sondażu

Jacek Majchrowski wygrywa w najnowszym sondażu wyborczym. Na drugim miejscu jest Marek Lasota.
Na obecnego prezydenta Krakowa ma zamiar głosować 32,2 proc. badanych.

Drugie miejsce zajmuje popierany przez PiS - Marek Lasota. Głosowałoby na niego prawie 22 proc. osób.

Łukasz Gibała, kandydat niezależny zajmuje trzecie miejsce w rankingu. Oddanie głosu na tego kandydata deklaruje 13,1 proc. badanych krakowian. To największa niespodzianka sondażu. – Dzieli mnie tylko 9 proc. od Marka Lasoty. Mam nadzieję, że do wyborów uda mi się ten dystans pokonać i znajdę się w drugiej turze, razem z prezydentem Jackiem Majchrowskim – mówi Łukasz Gibała.

Uważa, że swój spory wynik zawdzięcza temu, że bardzo często spotyka się z mieszkańcami i prezentuje im swój szczegółowy program.

Marta Patena, kandydatka PO, znalazła się na czwartym miejscu z wynikiem 11,1 proc. – Jeszcze nie rozpoczęłam kampanii. Kiedy ona się zacznie liczę ta to, że mój wynik przełoży się poracie dla Platformy, które wynosi 28 proc. – mówi Marta Patena.

Na kolejnych miejscach w sondażu znajdują się: Konrad Berkowicz z Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego (8 proc.), Tomasz
Leśniak z komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom (4,5 proc.) oraz Sławomir Ptaszkiewcz (2,8 proc). 2,1 proc. ankietowanych stwierdziło, że na ich głos nie zasługuje żaden z powyższych kandydatów, a 4,2 proc. nie wie, na kogo odda głos w nadchodzących wyborach.

Badanie przeprowadził krakowski CEM Instytut Badań Rynku w dniach 2-4 października na grupie 1015 mieszkańców metodą bezpośrednią.

Firma nie chciała podać, kto zlecił wykonanie sondażu. Niewykluczone, że był to Łukasz Gibała, ponieważ to właśnie jego szanse na zwycięstwo w drugiej turze (a nie Marka Lasoty) badane są w sondażu. Wynika z niego, że w pojedynku z Majchrowskim Gibała dostałby 37 proc. głosów, a obecny prezydent – 44 proc.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się