Piłka ręczna. Superliga kobiet

(DW) (ŻUK)
Olkuszanki doznały trzeciej porażki w tym sezonie. W starciu z wicemistrzyniami Polski nie miały wielkich szans na dobry wynik.

Ale do 47 minuty prowadziły dość wyrównane spotkanie, przegrywały wówczas 19:23. Potem jednak zupełnie opadły z sił. Górę wzięło też doświadczenie rywalek. Pierwsza połowa przez długi czas stała pod znakiem dominacji olkuszanek, które wygrywały nawet 9:6. Wkrótce było jednak 9:10 - lubinianki opanowały sytuację i potem utrzymywały przewagę.

SPR Olkusz 20 (13)
Zagłębie Lubin 34 (15)

Bramki: Wicik 7, Marszałek 6, Przytuła 3, Kobzar 2, Wcześniak 1, Basiak 1 - Obrusiewicz 10, Piechnik 6, Jochymek 4, Załęczna 3, Milojevic 3, Piekarz 2, Paluch 2,Premovic 2, Lalewicz 2.

Trzecia kolejna porażka nie wróży dobrze zespołowi z Nowego Sącza. Mecz od początku przebiegał pod dyktando miejscowych (w 3 min prowadziły 3:0, w 10 min - 6:1). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowały jeleniogórzanki, a ich rywalkom tylko raz, w 45 min, udało się zniwelować stratę do dwóch bramek (24:22).

- Kontuzjowana Kasia Dubajova i chora na grypę Ania Kaliciecka właściwie tylko asystowały swym partnerkom. Wynik nie jest więc dla mnie zaskoczeniem - przyznała trenerka sądeczanek Lucyna Zygmunt.

KPR Jelenia Góra 35 (17)
Olimpia/Beskid Nowy S. 28 (12)

Bramki: Buklarewicz 8, Mączka 7, Dąbrowska 6, Wiertelak 5, Michalak 3, Grobolewska 2, Bader 2, Uzar 1, Oreszczuk 1 - Figiel 5, Masna 5, Gadzina 4, Szczecina 4, Leśniak 3, Płachta 2, Kaliciecka 2, Basta 1, Rączka 1, Dubajova 1.