Karol Basz poza podium mistrzostw świata

Tomasz Bochenek
Karol Basz to od kilku lat najlepszy polski kierowca kartingowy
Karol Basz to od kilku lat najlepszy polski kierowca kartingowy kbasz.pl
Siódme miejsce zajął Karol Basz w wyścigu finałowym mistrzostw świata w kartingu, które odbyły się we francuskim Essay.

Polak do finału ruszał z trzeciego pola. Klasyfikacja po półfinale szybko jednak została wywrócona, większość wyścigu (25 okrążeń po 1200 metrów) Basz przejechał na 6-7. miejscu. Szóstą pozycję stracił na ostatnim okrążeniu, do podium zabrakło mu ponad 4 sekundy.

Mistrzem świata w kartingowej klasie KF na torze w Essay został Anglik Lando Norris. Drugi był Rosjanin Nikita Mazepin, tak jak Basz występujący w ekipie Tony Kart.