Poroniec Poronin i Obidowiec Obidowa mają medalistów mistrzostw Polski

Tomasz Bochenek
Tomasz Kałużny (Poroniec Poronin) zdobył dwa medale mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach, które odbyły się w okolicach Jeleniej Góry.

W Sobieszowie odbyły się biegi na dwukilometrowej pętli. Seniorzy pokonywali ją pięć razy (10 km); wygrał Mateusz Ligocki (Trójwieś Beskidzka), do którego Tomasz Kałużny stracił 12,3 sek. i zdobył srebrny medal. W rywalizacji juniorów młodszych (6 km) trzeci był Filip Kroemer (Obidowiec Obidowa).

W ramach zawodów odbył się też podbieg na 2,2 km. Znów najlepszym seniorem był Ligocki, a Kałużny zajął 3. pozycję. Kroemer wywalczył srebro w swojej grupie wiekowej.

Mistrzostwa Polski zaliczane były do Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. W najbliższy weekend zawody w Istebnej i Bystrej.