Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Balsam Miłosierdzia" będzie miał zapach Ziemi Świętej

Grażyna Starzak
Archiwum
Religia. W niedzielę w Łagiewnikach wierni otrzymają "lekarstwo dla duszy i ciała"

"Balsam Miłosierdzia" to mieszanka olejów przygotowana specjalnie dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez jednego z producentów kosmetyków naturalnych. W kartonowym opakowaniu, w kolorach białym i czerwonym, znajduje się niewielki słoiczek balsamu.

- Ma zapach Ziemi Świętej - zapewnia ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ten, kto odwiedził Ziemię Jezusa, po otwarciu słoika przekona się, że duchowny ma rację. Do "Balsamu Miłosierdzia" dołączona jest też ulotka, z której dowiemy się, że do "wyleczenia duchowych ran" nie wystarczy posmarować się balsamem. Trzeba to połączyć z modlitwą, inspirowaną słowami św. siostry Faustyny.

"Balsam Miłosierdzia" przygotowano z okazji niedzielnej pielgrzymki do Łagiewnik czcicieli Bożego Miłosierdzia. Będą oni także dziękować za kanonizację Jana Pawła II. Balsam zostanie poświęcony o godz. 9 w czasie nabożeństwa pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca, rektora łagiewnickiego sanktuarium. - "Balsam Miłosierdzia" będzie rozdawany wiernym jako znak wdzięczności za żywą więź z naszym sanktuarium - mówi bp Jan Zając.

- "Balsam Miłosierdzia" ma być dla wiernych przypomnieniem doznanej od Boga łaski oraz wezwaniem do stałego wysiłku, by nasze usta dłonie i serca były bardziej miłosierne - dodaje ks. Ślusarczyk.

Jesienią ubiegłego roku papież Franciszek polecał wiernym "Miserikordynę", czyli lekarstwo dla ducha, które wymyślili klerycy z Gdańska. W opakowaniu przypominającym preparat medyczny znajdował się różaniec i obrazek Jezusa Miłosiernego. Na placu św. Piotra rozdano 30 tysięcy takich zestawów. Wiele wskazuje na to, że Ojciec Święty rozpropaguje również krakowski "Balsam Miłosierdzia". Franciszek często bowiem wspomina o "olejku miłosierdzia, który napełnia serce radością i nadzieją".

Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Katolicy 15 sierpnia obchodzą dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tego dnia we wszystkich sanktuariach maryjnych w Polsce odbywają się uroczyste msze św. W archidiecezji krakowskiej rzesze wiernych przybędą tradycyjnie do sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Uroczystej mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył tam będzie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kalwarii zaczął się 10 sierpnia pierwszą z trzech wielkich procesji - "Współcierpienia NMP". Druga - "Zaśnięcia i Pogrzebu" odbędzie się jutro, a trzecia - "Wniebowzięcia i Triumfu NMP"- w niedzielę.

W duchu dziękczynienia za świętego Jana Pawła II odbędą się jutrzejsze uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze w Częstochowie. To jeden z największych odpustów w częstochowskim sanktuarium. Głównym uroczystościom przewodniczył będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. - Zapraszam do modlitwy za naszą ojczyznę- mówi o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

Na Małym Rynku w Krakowie jutro odbędzie się zaś konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny. Według starego zwyczaju na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej - przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety te później były święcone.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski