Druga "trójka" Maćka

ALG
W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed nowym sezonem Proszowianka pokonała BKS Bochnia 5-1.

W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed nowym sezonem Proszowianka pokonała BKS Bochnia 5-1. Bramki dla podopiecznych Mateusza Misia zdobyli Maciej Przeniosło 3 (15, 26, 61), Piotr Dębski (51) i Kamil Mach (55).

Rywal Proszowianki to spadkowicz z III ligi, ale na tle gospodarzy wypadł bardzo blado. W miarę wyrównany mecz toczył się tylko do przerwy. Goście raz nawet trafili w poprzeczkę po uderzeniu głową przy rzucie rożnym. Było to już jednak przy wyniku 2-0 bo wcześniej dwa podania Kamila Macha zamieniał na gole strzałami z bliska Maciej Przeniosło. Po przerwie drużyna z Bochni opadła z sił.

Na 3-0 podwyższył Piotr Dębski wykorzystując dobre podanie Adama Przeniosło. Rywale zdołali odpowiedzieć dość przypadkowym golem, ale za chwilę Kamil Mach podwyższył w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wynik ustalił technicznym uderzeniem M. Przeniosło, kompletując drugi z rzędu hat trick.

W końcówce zmęczeni upałem zawodnicy Proszowianki nie forsowali już wielkiego tempa, a mimo to praktycznie nie schodzili z połowy rywali. W poprzeczkę trafił Piotr Wtorek, blisko powodzenia był Michał Bździuła, ale wynik się nie zmienił.

Wszystko wskazuje na to, że do kadry Proszowianki dołączy przed sezonem jeszcze młody Piotr Kozak z Garbarni. Pomocnik zdobył gola i dobrze zaprezentował się w piątkowym sparingu z Orłem Iwanowice, który Proszowianka (grało kilku graczy I drużyny i juniorzy) wygrała 3-2.