Dwaj lekkoatleci AZS AWF Kraków w kadrze na mistrzostwa Europy

Tomasz Bochenek
Płotkarz Artur Noga i chodziarz Grzegorz Sudoł znaleźli się w reprezentacji Polski, powołanej na mistrzostwa Europy w lekkoatletyce - 12-17 sierpnia w Zurychu.

Kadra została ogłoszona po zakończeniu mistrzostw Polski, które odbyły się w Szczecinie. Złoty medal w biegu na 110 m przez płotki zdobył w nich Artur Noga. Zawodnik AZS AWF Kraków uzyskał wynik 13,51, o 0,01 s wyprzedzając Dominika Bochenka z Zawiszy Bydgoszcz. Do Zurychu pojadą obaj.

26-letni Noga ma już w dorobku medal z ME - brąz zdobyty w Helsinkach dwa lata temu. Wcześniej był m.in. mistrzem świata juniorów, a na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008) zajął 5. miejsce.

Grzegorz Sudoł to wicemistrz Europy z Barcelony (2010) w chodzie na 50 km. W ubiegłym roku był na tym dystansie szósty podczas mistrzostw świata w Moskwie. W Zurychu 35-latek wystartuje właśnie na swoim koronnym dystansie 50 km. Podczas mistrzostw Polski rywalizowano na 20 km, Sudoł zajął 4. miejsce.