Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policja szuka autorów i roznosicieli anonimu

Maciej Hołuj
Andrzej Urbański złożył zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa
Andrzej Urbański złożył zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa FOT. MACIEJ HOŁUJ
Myślenice. Andrzej Urbański i Sławomir Rylewicz, mieszkańcy Myś­lenic, złożyli w miejscowej Prokuraturze Rejonowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Rzecz dotyczy oszczerczego anonimu, który rozpo­w­­szechniany był na terenie miasta.

Obaj panowie mieli zamiar kandydować w wyborach do Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Włas­­no­­ś­­­ciowej „Zorza” w Myś­­­­­lenicach.

Na dwa dni przed walnym zebraniem i wyborami, w skrzynkach lokatorów tej spółdzielni pojawił się „Apel”, w którym przestrzegano przed kandydaturami Urbańs­kiego i Rylewi­cza twierdząc, że obaj dążą do upadłości spółdzielni. Ryle­wiczowi, nauczycielowi jednej ze szkół z powiatu myśle­nickiego zarzucono, że jeśli zostanie członkiem rady, będzie dążył do zaciągania milionowych kredytów, Urbań­skie­mu natomiast, że jako prezes myś­lenickiego MZWiK rozdaje państwowe pieniądze, co może przełożyć się na jego ewentualną działalność w stru­kturach Rady Nadzorczej „Zorzy”. „Apel” podpisano: „czło­nkowie Rady nadzorczej i zaniepokojeni członkowie spółdzielni.”

Poprosi­liś­my przewodniczącego Rady Nadzorczej „Zorzy” Józefa Błachuta o wypowiedź w tej sprawie, ale odmówił komentarza.

– Nie ma krzty prawdy w treści tego „apelu” – mówi Andrzej Urbański. – Wszystko to pomówienia. Dlatego podjęliśmy wspólnie z panem Rylewiczem decyzje o zawiadomieniu prokuratury z nadzieję, że jej działania doprowadzą do znalezienia winnego, to znaczy tego lub tych, którzy pismo sporządzili oraz tych, którzy roznieśli je po skrzynkach pocztowych lokatorów.

Prokuratora Rejonowa w Myślenicach przekazała sprawę w ręce myślenickiej policji. – Prowadzone są czynności sprawdzające z polecenia prokuratury. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie od pokrzywdzonych, a zgromadzone materiały zostaną przekazane do prokuratury do oceny – usłyszeliśmy z ust rzecznika myślenickiej KPP. – Materiał dowodowy dołączony przez pokrzywdzonych i inne ustalenia będą podstawą do podjęcia decyzji przez prokuratora o dalszym biegu sprawy. Istnieją tutaj dwie możliwości: objęcie ściganiem z urzędu lub wniesienie prywatnego aktu oskarżenia. Wszystko zależy od decyzji prokuratora.

Napisz do autora:
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski