Szreniawa do przerwy postraszyła Węgrów [ZDJĘCIA]

(ALG)
Zdjęcia: Aleksander Gąciarz
W towarzyskim meczu piłkarskim Szreniawa Koszyce (beniaminek klasy A) uległa na własnym boisku węgierskiemu Derecske LSE 1-3. Mecz został rozegrany w ramach II turnieju pamięci Bogdana Gali i Zygmunta Sołtysiaka.

Koszyce i Derecske to gminy partnerskie. Wzajemne kontakty objęły również sferę sportową. Dwa tygodnie temu zawodnicy Szreniawy gościli na Węgrzech i w mocno osłabionym składzie ulegli gospodarzom 1-7. Wysoki wynik trudno uznać za niespodziankę: zespół z Derecske to czwartoligowiec. – Bardziej odpowiednim rywalem dla nich byłaby chyba Proszowianka – mówi Sylwester Chadzak.

W sobotę również goście byli górą. Różnica w wyszkoleniu technicznym, kulturze gry była widoczna gołym okiem. W środku pola rządził i dzielił grający trener Tivadar Balint. Mimo to miejscowi, grając żywiołowo, mogli się pokusić o niespodziankę. Przed przerwą stworzyli trzy wyśmienite sytuacje strzeleckie. W 20 minucie Kamil Domagała minął już bramkarza, ale zbyt lekko posłał piłkę do pustej bramki i z interwencją zdążyli obrońcy.

Potem dwóch okazji sam na sam z Barną Kadarem nie wykorzystali Paweł Mandecki i Łukasz Jasielski. Tymczasem Węgrzy w 22 min. „rozklepali” koszycką obronę i Atilla Halasz z bliska trafił do pustej bramki.

W II połowie padło więcej goli, ale mecz był mniej ciekawy. Dla gości podwyższył w zamieszaniu podbramkowym Halasz. W 80 minucie Łukasz Jasielski zrehabilitował się za zmarnowaną wcześniej okazję i po zagraniu Pawła Cisowskiego z bliska zdobył gola. Rywale błyskawicznie jednak przywrócili właściwy porządek rzeczy i kilkadziesiąt sekund później kontratak zakończył golem Norbert Gyongyosi. – Myślę, że jak na tę różnicę poziomów, to dzisiaj pokazaliśmy się z dobrej strony. Przy nieco lepszej skuteczności wynik mógł być jeszcze korzystniejszy – mówi Sylwester Chadzak. Dodaje też, że w Szreniawie zabrakło kilku podstawowych zawodników: Arkadiusza Lewickiego, Pawła Badziocha, Marka Niedźwieckiego i Piotra Chuchmacza.

Szreniawa Koszyce – Derecske LSE 1-3 (0-1)

0-1 Halasz 22, 0-2 Halasz 62, 1-2 Jasielski 80, 1-3 Gyongyosi 81. Widzów 150.

Szreniawa: Gaik – Cisowski, Trzaska, Stępień, Golba – Domagała, Noga, Piecuch, Kałuża – Mandecki, Jasielski oraz Groniecki, Kowalski, J. Cisak, Śmigla, Góra, Stalmach,

Derecske: Kadar – Beran, Fekete, Toth, Gyongyosi - Papp, Balint, Csizmadia, I. Torok - Halasz, Z. Juhasz oraz L. Juhasz, S. Torok, Balog, Mile