Beniaminek lepszy w sparingu

(ALG)
W towarzyskim meczu Szreniawa Koszyce pokonała w niedzielę Agricolę Klimontów 6-2 (4-1).

W towarzyskim meczu dwóch zespołów z powiatu proszowickiego Szreniawa Koszyce pokonała w niedzielę Agricolę Klimontów 6-2 (4-1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Mandecki (2), K. Nowak, Kałuża, Śmigla i Golba. Dla gości trafiał dwukrotnie D. Kocierz.
Do czerwca oba zespoły grały w jednej grupie rozgrywkowej, klasie B. Szreniawa wywalczyła jednak awans i teraz szykuje się do występów na wyższym szczeblu. W niedzielę jej wyższość była wyraźna zwłaszcza w I połowie. Gospodarze grali szybko, pomysłowo i kilka razy „rozklepali” swoich rywali.

Grający trener Łukasz Jasielski sprawdzał przydatność do zespołu pięciu nowych zawodników. Dwaj z nich to dobrzy znajomi piłkarzy z Klimontowa. Wychowankowie Proszowianki Krystian Nowak i Sławomir Gałkowski, grali już w Agricoli, ale wiosną bronili barw Niedźwiedzia. W niedzielę dobrze zaprezentował się zwłaszcza Nowak, który zdobył dla Szreniawy gola i wypracował rzut karny. Do siatki trafił też inny z testowanych graczy: Śmigla z Podgórza. Łukasz Jasielski podkreślił, że zależy mu szczególnie na uzupełnieniu kadry o młodzieżowców, bo w tej chwili klub nie ma zbyt wielu młodych graczy, prezentujących odpowiedni poziom.

Spore zmiany szykują się też w Agricoli. Drużynę po raz pierwszy prowadził podczas meczu nowy trener Eugeniusz Śpiewak, który jeszcze nie tak dawno był jednocześnie zawodnikiem, prezesem i trenerem w Płomieniu Kościelec. Wraz z nim pojawiła się dwójka graczy Płomienia: Norbert Kaczmarczyk i Marcin Czerwiec. - Z kolei od nas do Kościelca odeszli Łukasz Szaporów, który będzie tam grającym trenerem oraz Michał Bogucki i Tomasz Piotrowicz – mówi prezes Agricoli Grzegorz Cichy.

Po dłuższej przerwie w Agricoli ponownie wystąpili doświadczeni Łukasz Kopeć i Rafał Miklas. Szansę pokazania się dostało też kilku młodych graczy. – O ile w pierwszej połowie nie wyglądało to w naszym wykonaniu najlepiej, to po zmianach widać było poprawę gry – mówi Grzegorz Cichy.

Agricola: Fryt – Woźniak, M. Stanek, Kura, Kopeć – Kocierz, R. Śpiewak, Kaczmarczyk, Juśko - Mzyk, Miklas oraz Makola, Olech, M. Wąsowicz, Adamczyk, Gajda, Cieślik, Czerwiec
Szreniawa: Groniecki – Golba, Trzaska, Jasielski, Stalmach – Cisowski, Noga, Kałuża, Domagała – Mandecki, Nowak oraz Kowalski, Gaik, Góra, Trybuła, Gałkowski, Śmigla.