Racławicka grupa „Ale heca” zachwyciła jurorów „Calineczką”

Racławicka grupa „Ale heca” zachwyciła jurorów „Calineczką”

(BCA)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Zwycięska grupa teatralna „Ale heca” w bajecznie kolorowych strojach zaprezentowała „Calineczkę”
1/2
przejdź do galerii

Zwycięska grupa teatralna „Ale heca” w bajecznie kolorowych strojach zaprezentowała „Calineczkę” ©Fot. Barbara Ciryt

Michałowice. Młodzi aktorzy ze szkolnych grup teatralnych zaprezentowali się podczas Festiwalu Twórczości dzieci i Młodzieży „Karuzela Marzeń” w Michałowicach. Częścią tej zabawy był przegląd teatrów amatorskich, w którym najlepszą grupą okazał się teatr „Ale heca” z Racławic w gminie Jerzmanowice-Przeginia.
Uczestnicy „Karuzeli Marzeń” pokazali, że potrafią zagrać wodę, drzewo, zwierzęta - myszy, chrabąszcze, złego wilka, który potrafi mówić po angielsku, Czerwonego Kapturka, groźną czarownicę, nieustraszoną dentystkę i inne postaci z bajek.

Na scenie nie mieli łatwo, bo wiatr próbował zdmuchnąć całą dekorację, ale dzielni aktorzy utrzymali wszystko na miejscu. Zwycięska grupa z Racławic z radością interpretuje bajki. – „Ale heca” działa od 4 lat. Do tej grupy należą dzieci od klasy II do VI. W ciągu roku wystawiamy zwykle trzy widowiska – mówi Agata Skotni­czna, nauczycielka i opiekunka grupy.

Wyniki przeglądu teatrów: I miejsce – „Ale heca” z Racła­wic (sztuka „Calinecz­ka”), II – „a Kuku” z Michałowic (sztuka „Kajtek majtek”), III – Paka Struża z Pcimia ) sztuka „Przyjaciel”). Najlepsze kreacje aktorskie: Kacper Ładoń i Marlena Stec oboje z Michałowic, Weronika Zbroja z Więcławic, Kinga Mazur z Racławic.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo