Trener polkowiczanek odrobił lekcję po porażce

Justyna Krupa
Koszykówka. W drugiej odsłonie walki o mistrzostwo Polski ekipa Jacka Winnickiego dosłownie rozłożyła „Białą Gwiazdę” na łopatki.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 53:65
(14:20, 6:10, 10:12, 23:23)
Wisła: Lavender 18, Żurowska 9, Ouvina 5, Quigley 4, Szott 2, – Tamane 7, McCray 5 (1x3), Krężel 3 (1x3), Pawlak 0.
CCC: Snell 19 (5x3), Leciejewska 11 (1x3), Skorek 9 (1x3), McCarville 8, Skerović 6 – Oblak 7 (1x3), Musina 3, Majewska 2, Misiek 0.
Sędziowali: Piotr Pastusiak, Robert Mordal, Marcin Koralewski. Widzów: 1600.
Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 1:1.

W drugim finałowym meczu z obu drużyn zeszła już nieco presja. Zwłaszcza ekipa CCC Polkowice poczuła się pewniej na krakowskim parkiecie i znacznie poprawiła swoją skuteczność.

Wiślaczki pozwoliły się rozkręcić Belindzie Snell, która już na początku trafiła dwie „trójki”. Dzięki temu już w pierwszej kwarcie „Pomarańczowe” osiągnęły 10-punktową przewagę nad krakowiankami. To było kluczowe dla dalszego przebiegu meczu. Wiślaczki bowiem pudłowały nawet z rzutów wolnych.

Jedno się nie zmieniło w stosunku do pierwszego meczu – wyjątkowo agresywna gra obronna CCC. W efekcie wiślaczkom budowanie ataków szło jak po grudzie i było prawdziwą drogą przez mękę. Justyna Żurowska, która dzień wcześniej błyszczała w ofensywie, tym razem nie trafiała nawet ze swojej ulubionej pozycji, z półdystansu.

Po przerwie przebudziła się Jantel Lavender. Mimo to krakowiankom nie udało się w trzeciej kwarcie zmniejszyć dystansu do rywalek, CCC wręcz oblegało wiślacki kosz. Przyjezdne „dobiły” Wisłę rzutami z dystansu. Bezradny trener Stefan Svitek zupełnie nie miał tego dnia pomysłu na rozbrojenie „pomarańczowej” maszyny Jacka Winnickiego. CCC doskonale obnażyło słabe strony Wisły.

W przyszłym tygodniu w Polkowicach odbędą się kolejne dwa starcia finałowe. Czy wyłonią mistrza Polski?