Wiślaczki zrobiły kolejny krok do złota

Justyna Krupa
Koszykówka. Wisła Can-Pack wygrała pierwsze spotkanie finału ekstraklasy kobiet. Dziś drugi mecz, także w Krakowie (godz. 18).

W pierwszych minutach wiślaczki niby wszystko robiły dobrze, ale punktów nie zdobywały. W tej sytuacji zawodniczki zrobiły to, co nakazał im przed meczem szkoleniowiec. – _Może być tak, że na początku będziemy potrzebować kilku minut, by się rozkręcić. Ale nawet jeśli nasza gra ofensywna nie będzie wybitna, musimy koniecznie być czujni w obronie _– podkreślał Stefan Svitek. Tak właśnie było. Pierwszą kwartę wiślaczki wygrały dzięki agresywnej defensywie.

W kolejnej partii to CCC się zacięło. Tymczasem wiślaczki się rozkręciły, po „trójce” Allie Quigley prowadziły już 23:11. Polkowiczanki zupełnie nie dawały sobie rady w walce o zbiórki. W Wiśle sama Justyna Żurowska miała ich do przerwy aż 11. W efekcie już w pierwszej połowie zanotowała double-double, bo skuteczności też jej nie brakowało.

Po przerwie przyjezdne zmniejszyły straty z 15 punktów do 7. Mniej na boisku niż zwykle przebywała Jantel Lavender, która rozchorowała się przed finałami. Gorsza dyspozycja liderki nie pomagała wiślaczkom. Zbyt często też zostawiały na obwodzie osamotnioną Agnieszkę Majewską, która potrafiła to wykorzystać.

W końcówce zawodniczki CCC przeżyły małe deja vu. Znów, tak jak w ostatnim meczu obu ekip w sezonie zasadniczym, dała o sobie znać Cristina Ouvina. Hiszpanka przez cały mecz nie punktowała, ale na minutę przed końcem trafiła cenną „trójkę”. Dzięki temu wiślaczki nie musiały się już martwić, że wypuszczą zwycięstwo z rąk.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 56:47

(16:11, 15:5, 11:19, 14:12)
Wisła: Żurowska 17, Quigley 15 (1x3), Lavender 6, Ouvina 3 (1x3), Szott 3 (1x3)– Tamane 8, Krężel 4, Pawlak 0, McCray 0.
CCC: Skerović 7, McCarville 6, Snell 3 (1x3), Leciejewska 2, Skorek 0 – Musina 15 (1x3), Misiek 9 (1x3), Majewska 5, Oblak 0.
Stan play-off (do 3 zwycięstw): 1:0.