MAC
Rezerwy Lecha z Gostomskim i Formellą pokonały Unię Swarzędz i tracą tylko punkt do Sokoła Kleczew Paweł Miecznik
Miesiąc temu, po pierwszej kolejce wiosennej, przewaga zespołu Sokoła Kleczew nad Lechem II Poznań w piłkarskiej trzeciej lidze wynosiła dziewięć punktów. Po środowej kolejce Sokół nadal prowadzi w tabeli, ale rezerwy Kolejorza tracą do drużyny z Kleczewa już tylko jedno oczko.

Mecz Sokoła z Włocłavią we Włocławku był bardzo dramatyczny, a kibice zobaczyli w nim aż sześć bramek. Podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, bo już w ósmej minucie Arkadiusz Bajerski uzyskał dla kleczewian prowadzenie. Później jednak nie było już tak łatwo. Gospodarze jeszcze przed przerwą odrobili straty i prowadzili 2:1. W 48. minucie wyrównał Łukasz Urban, ale miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie w 64. minucie po golu Dawida Kwiatkowskiego. Cenny punkt uratował kleczewianom w ostatnich sekundach Tomasz Kowalczuk.

Rezerwy Lecha zmierzyły się w Swarzędzu z Unią, zasłużenie wygrywając 2:0 po bramkach w drugiej połowie Tomasza Dejewskiego oraz lidera klasyfikacji strzelców Mateusza Klichowicza, dla którego było to 18. trafienie w sezonie. W bramce Kolejorza zagrał Maciej Gostomski, wystąpili także Dariusz Formella, Jan Bednarek i Szymon Zgarda.

Bardzo dramatyczne było spotkanie w Plewiskach, gdzie Grom, mimo, że dwukrotnie prowadził, przegrał 2:3 z Nielbą Wągrowiec. Żółto-czarni z Wą-growca zwycięstwo zapewnili sobie w doliczonym czasie dzięki golowi Krzysztofa Wojciechowskiego. W innych derbach naszego regionu Polonia Środa Wielkopolska pokonała 2:0 GKS Dopiewo.

Zakończyła się pomyślna passa Centry Ostrów Wielkopolski. Po czterech zwycięstwach z rzędu, w sobotę przyszła porażka w Toruniu z Elaną, a wczoraj przed własną widownią z Unią Solec Kujawski. Trzeci zespół tabeli nie pozostawił podopiecznym Marka Wojtasiaka złudzeń, wygrywając zdecydowanie 3:0.

Z rywalizacji o mistrzostwo grupy nie zamierza rezygnować Wda Świecie, która w spotkaniu drużyn czołówki pokonała u siebie Start Warlubie 1:0 po bramce Macieja Kota.

Punkty za walkower z Fogo Luboń, które wycofało się z rozgrywek, tym razem dopisała sobie Polonia 1912 Leszno. Nie odbył się także mecz w Pakości, gdzie Notecianka, najsłabszy zespół rozgrywek, zrezygnowała z gry z Elaną Toruń.