Lach druga w Sobótce

(ŻUK)
Kolarstwo. Sokół Kęty był bardzo widoczny podczas pierwszych dwóch imprez sezonu – w Dzierżoniowie rozegrano uliczne kryterium, a w Sobótce wyścig ze startu wspólnego Ślężański Mnich.

Najlepiej z kęckiej ekipy w tym pierwszym z wyścigów spisała się Magdalena Zielińska. Zajęła bowiem czwarte miejsce wśród juniorek młodszych. – Było dziewięć okrążeń po 1500 metrów _– opowiada szkoleniowiec Sokoła Piotr Karkoszka. – _Magda zrobiła błąd na przedostatnim okrążeniu. Jechała za Litwinką, która była najlepsza, ale zwolniła i zaczekała na kolejne zawodniczki. Zajęła czwarte miejsce, decydowała ilość punktów zbieranych na punktowanych okrążeniach. Gdyby nie moment zawahania, byłaby trzecia.

W Sobótce bardzo dobrze spisała się Marta Lach, która była druga w juniorkach, ale pierwsza z Polek. Wygrała Litwinka Ema Manikaite. – Nie zabrała się w decydujący odjazd, ale goniła i finiszowała z __grupy – mówi Karkoszka. – Zielińska była tym razem 11.

Szymon Jąkała zajął 18. miejsce wśród juniorów, zaś jego brat Jakub był 26. wśród juniorów młodszych.

Trasa w Sobótce była trudna, selektywna, były na niej dwie większe górki _– mówi szkoleniowiec Sokoła. – _Cieszy mnie też fakt, że moja wychowanka Anna Plichta, która jeździ teraz w Pacificu Toruń, była 4. w rywalizacji elity.

Sezon dopiero się rozkręca. W weekend kęczanie będą startować w Kłomnicach w I eliminacji Pucharu Polski, będącej jednocześnie eliminacją do Olimpiady Młodzieży.

Materiał oryginalny: Lach druga w Sobótce - Dziennik Polski