Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowi sprzymierzeńcy w walce ze smogiem

(WARS)
Ochrona środowiska. Rada Programowa ds. Ochrony Powietrza w Krakowie zainaugurowała wczoraj swoją działalność. W jej skład wchodzą krakowscy naukowcy, którzy mają doradzać, jak walczyć ze smogiem pod Wawelem.

Rada Programowa ds. Ochrony Powietrza w Krakowie jest organem doradczym i opiniodawczym. Wśród zadań nowego zespołu ekspertów jest m.in. opiniowanie działań miasta w zakresie poprawy powietrza. Naukowcy mają również służyć radą, jak rozwiązywać ewentualne problemy natury organizacyjnej i technicznej, które mogą pojawiać się w ramach walki ze smogiem.

- Podejmowane dotychczas działania, w tym zakaz stosowania węgla, to słuszny kierunek. By jednak osiągnąć pełen sukces, konieczne jest przeprowadzenie wnikliwej analizy problemu i dotychczasowych programów ochrony powietrza w Krakowie - ocenił przewodniczący Rady Programowej prof. Marian Mazur z Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego zdaniem, warto przyjrzeć się kwestii komunikacji, a z centrum usunąć nie tylko węgiel, ale i samochody niespełniające norm zanieczyszczenia.

W pracach rady uczestniczą: prof. Marian Mazur z Akademii Górniczo--Hutniczej, prof. Marian Hopkowicz (Politechnika Krakowska), prof. Marek Michalik (Uniwersytet Jagielloński), prof. Janusz Miczyński (Uniwersytet Rolniczy), dr inż. Marek Bogacki (Akademia Górniczo-Hutnicza), dr Zygmunt Fura (ekolog), dr inż. Bronisław Kamiński (ekspert z zakresu ochrony środowiska), dr Stanisław Kirsek (Politechnika Krakowska), dr inż. Robert Oleniacz (Akademia Górniczo-Hutnicza) oraz dr Leszek Ośródka (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski