Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Czekają na cud, że Patrycja otworzy oczy

Czekają na cud, że Patrycja otworzy oczy

ŁOPOŃ. 19-letnia Patrycja od lipca leży w szpitalu w ciężkim stanie. Jest ofiarą wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę

Zrozpaczona matka Maria Widło każdego dnia odwiedza córkę leżącą w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie FOT. ŁUKASZ JAJE

Rodzina 19-letniej Patrycji Widło z Łoponia (gm. Wojnicz) codziennie modli się o cud. Nastolatka w lipcu uczestniczyła w wypadku samochodowym.
Obecnie jej stan lekarze określają jako ciężki. Pomimo niepomyślnych rokowań, Maria Widło głęboko wierzy, że córka otworzy oczy i będzie spełniać swoje marzenia.

- Patrycja tryskała życiem, a dziś nie ma z nią kontaktu. Trudno się z tym pogodzić - zaznacza Monika Krawczyk.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 12 lipca, po godz. 3 nad ranem w Biadolinach Radłowskich. Rodzina z uwagi na trwające postępowanie policyjne nie chce wypowiadać się na temat okoliczności zdarzenia. W tarnowskiej policji dowiedzieliśmy się, że do wypadku doszło ponieważ pochodzący z Łysej Góry 19-letni kierowca zbyt szybko wjechał w zakręt. Pojazd dachował. Trzej koledzy zdołali go opuścić, wewnątrz pozostały Patrycja i jej kuzynka Karolina. Jak się potem okazało, kierowca był pijany, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. - Przed czwartą w nocy z obawy o reakcję mamy zadzwoniła do mnie siostra Karoliny. Do dziś dźwięczą mi w głowie jej słowa - rozpacza Monika Krawczyk.

- Córka 28 września skończyła 19 lat. Tego dnia w szpitalu odwiedziła ją klasa, widać było wzruszenie na twarzy, łzy. Wówczas reagowała na dotyk, światło, czy ból. Dzień później doszło do kolejnego zatrzymania krążenia. Utraciliśmy z nią wszelki kontakt - nie kryje łez Maria Widło. Na szczęście w obliczu tragedii rodzina nie jest sama. - Fantastycznie zachowuje się nasza społeczność - wylicza Maria Widło.

Osoby, które mogą wesprzeć Widłów, proszone są o kontakt pod nr tel. 663 359 303.

Łukasz Jaje
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

(*)

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Anonim (gość)  •

[*]

odpowiedzi (0)

skomentuj