Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Nietypowa Galeria Bronowicka [ZDJĘCIA]

Nietypowa Galeria Bronowicka [ZDJĘCIA]

60 tysięcy metrów kwadratowych, parking na 2800 samochodów, największy w Polsce jednopoziomowy Auchan, 150 sklepów oraz punkty rozrywkowo-kulturalne. Tak w pigułce opisać można nową galerię handlową, powstającą w północnej części Krakowa.

Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Uroczyste otwarcie Galerii Bronowice już 30 listopada FOT. WOJCIECH MATUSIK

HANDEL. Oprócz sklepów będzie również część kulturalno-rozrywkowa z szeroką ofertą dla dzieci i dorosłych

Otwarcie Galerii Bronowice zaplanowano na sobotę, 30 listopada.
Obok sklepów znanych marek z różnych branż i usług, pojawi się specjalna propozycja rozrywkowo-kulturalna, inna niż w pozostałych krakowskich centrach handlowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>
Powstał tu także Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa. To pierwsza tego typu placówka w Krakowie, umiejscowiona w centrum handlowym, dzięki czemu mieszkańcy mogą szybko załatwić podstawowe urzędowe sprawy.

Sztuka
- Wydawać by się mogło, że sztuka i centrum handlowe to dwa oddzielne byty. A może, wbrew stereotypom, mają jednak z sobą wiele wspólnego? Galeria Bronowice, obok realizacji podstawowych, komercyjnych celów, wyznaczyła sobie szczególną misję. Jest nią szeroko pojęta promocja sztuki w jej różnych aspektach. Poprzez współpracę z partnerami o takiej renomie, jak Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie czy Muzeum Narodowe, chcemy pokazać klientom, że sztuka może być bliska każdemu z nas, że można się nią bawić, smakować ją, a przede wszystkim - rozumieć i czuć - mówi Iwona Sitko, dyrektorka galerii.


Swój lokal będzie miała krakowska ASP - w "Akademii w Galerii Bronowice" będzie można zapoznać się z twórczością zarówno kadry uczelni, jak i jej studentów.Przewidziano również liczne zajęcia - lokal będzie tętnił życiem.


Chętni będą mogli odwiedzić również oddział Muzeum Narodowe w Krakowie. W pomieszczeniu na pierwszym piętrze znajdzie się Galeria Forum, nawiązująca do idei Muzeum Forum, które zainicjowało działalność w 2009 roku. Galeria Forum będzie miejscem prezentacji sztuki, działalności edukacyjnej, a także spotkań i promocji Muzeum Narodowego w Krakowie.


W galerii znalazło się też miejsce dla małego studyjnego kina, w którym wyświetlany będzie wartościowy, off-owy repertuar.

Rozrywka
W Galerii Bronowice pojawi się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Biblioteka i strefa chillout to miejsca do "złapania oddechu" po zakupach. Miłośnicy gier planszowych będą mogli zagrać w ulubione gry w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze.


Kilkadziesiąt najbardziej popularnych gier, stoły z gotowymi planszami do szachów i chińczyka czekać będą na wszystkich lubiących tego typu rozrywki. Dodatkowo, na podłodze na stale umieszczone będą dwie wielkie plansze do gry, gdzie pionkami będą mogli zostać chętni klienci, rzucający wielkoformatową kostką. Co weekend w tym miejscu organizowane będą specjalne turnieje gier planszowych.


Na najmłodszych miłośników dobrej zabawy czeka iFoot Kids - interaktywny plac zabaw dla dzieci. To nowa multimedialna atrakcja składająca się z reagującej na ruch i dotyk interaktywnej podłogi oraz wielodotykowego stolika. Maluchy będą mogły także wyszaleć się w Kinderplanecie.

Sklepy
W Galerii Bronowice znajdą się sklepy znanych marek - odzieżowych (m.in. Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Carry), wyposażenia domu (m.in. pierwszy w Krakowie H&M Home), obuwniczych (m.in. Deichmann, CCC, Ryłko, sportowych (m.in. Intersport, Salewa, 4F), z biżuterią (m.in. Yes, Łodzińscy). Będą też punkty usługowe.Wśród najemców będzie największy w Polsce jednopoziomowy hipermarket Auchan oraz elektromarket Saturn. Na odwiedzających galerię czeka również szeroka oferta gastronomiczna.


MAGDALENA DOMAŃSKA-SMOLEŃ
6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Och...ach... (gość)  •

Uff... nie przesadzaj aż tak daleko od przystanku autobusowego do galerii nie jest... To tak jakbyś szedł do Ikei i dodatkowo te kilka kroków więcej...

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marek (gość)  •

Druga co do wielkości galeria w mieście.... bez kina

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

koks (gość)  •

a czyją jest własnością ta Galeria? Ile lat nie będzie płacić podatków? w Polsce....

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

qumaty (gość)  •

Szczera do bolu prawda.Polski juz NIET.A LEMINGI.SIE.CIESZA.

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Uff... (gość)  •

Autobus miejski pod drzwi galerii dajcie - nie każdy ma samochód!

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Michał Anioł (gość)  •

Buhaha!!! Sztuka w galerii handlowej!!! Słabo mi... mam globusa...

odpowiedzi (0)

skomentuj