Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Już można sprawdzać terminy wywozu śmieci

Już można sprawdzać terminy wywozu śmieci

ODPADY. Na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania są już dostępne szczegółowe harmonogramy wywozu śmieci z poszczególnych rejonów Krakowa.

Fot. Andrzej Wiśniewski

Po wejściu na stronę internetową www.mpo.krakow.pl wystarczy kliknąć w zakładkę "Harmonogram odbioru odpadów w Krakowie" i pobrać plik w formie arkusza programu Excel.
Znajdziemy w nim tabele z wykazem ulic i adresów poszczególnych posesji. Przy każdym z adresów są podane m.in.: numer sektora wywozu odpadów, typ złożonej deklaracji, terminy i częstotliwość odbioru śmieci (zwykłych i segregowanych) oraz nazwę firmy obsługującej dany rejon.


Na razie w harmonogramie są jednak braki, niektórzy mieszkańcy mogą nie znaleźć swojego adresu lub np. informacji o terminach wywozu odpadów segregowanych. - Chcieliśmy opublikować harmonogram jak naj- szybciej, by był dostępny dla krakowian. Było jednak bardzo wiele korekt deklaracji, więc te dane trzeba wprowadzić do systemu. Dlatego harmonogram jest cały czas aktualizowany i uzupełniany - wyjaśnia rzeczniczka MPO Krystyna Paluchowska.


Przypomnijmy: Kraków został podzielony na pięć sektorów wywozu śmieci. Sektor I obejmuje dzielnice I, II, III i XIV. Sektor II to dzielnice IV, V, VI i VII, a sektor III - dzielnice VIII, IX i X. Natomiast w sektorze IV są dzielnice XI, XII i XIII, zaś w sektorze V - XV, XVI, XVII i XVIII.


Sektory I, II i V obsługiwane są przez MPGO (biuro obsługi klienta: tel. 12 34-00-404). Jeśli zaś chodzi o sektor III, dzielnicę VIII obsługuje firma Van Gansewinkel (tel. 12 653-88-55), a dzielnice IX i X - ASA (tel. 12 681-18-22). W sektorze IV dzielnicę XI obsługuje Van Gansewinkel, zaś dzielnice XII i XIII - Sita (tel. 12 390-71-20, 12 390-71-27).


MPO uruchomiło także całodobowe numery telefonów dla mieszkańców (12 64-62-319 i 12 64-62-329). Mieszkańcy skarżą się jednak, że trudno się na nie dodzwonić. Niektórzy narzekają też, że strona internetowa MPO się nie otwiera, bo jest przeciążona. - Robimy wszystko, by informacja dotarła do mieszkańców - zapewnia Paluchowska.


Ludzie bombardują MPO telefonami m.in. dlatego, że na wielu posesjach nadal brakuje kubłów na śmieci. - Na bieżąco dostarczamy pojemniki na posesje, których zarządcy zgłosili ich najem. Do końca miesiąca sytuacja powinna się ustabilizować - wyjaśnia rzeczniczka MPO.


(PSZ)
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ZBULWERSOWANY MIESZKANIEC (gość)  •

JEDNA WIELKA PORAZKA ,BRAK ORGANIZACJI W MPO KRAKOW I WOGOLE W KRAKOWIE ZAMIAST ULATWIC LUDZIA ZYCIE TO PAPIERKOWO UTRUDNIAJA PLACIC KAZA A A BUSURD JEST GDY TRZEBA SMIECI ZABRAC DOSC ZE MAMY NAJWIEKSZE OPLATY W POLSCE DZIEKI MAJCHROSKIEMU TO JESZCZE PRZECIETNY KOWALSKI NA TYM CIERPI A PRACOWNICY W BIURZE MPO SAMI NIEZNAJA SIE NA NOWYCH ZASADACH A OD LUDZI WYMAGAJA JAKBYM NIEMAIAL CO DO ROBOTY TYLKO JEZDZIC I DEKLARACIE ZMIENIAC KPINYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ALE TAKIE RZECZY TYLKO W POLSCE

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Roman Chmielewski (gość)  •

do cholery co ztymi harmonogramami , czy nie da się otworzyć po ludzku potrzeba do tego specjalnych programów , dość tego , kto za to bierze pieniądze z naszych kieszeni ,zróbcie coś z tym .

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niezadowolona (gość)  •

Ależ nieprofesjonalnie MPO to zrobiło! Plik nazwany byle jak, jakieś bbbb, i zamiast pdf, to xls, a wogóle byle informatyk wrzuciłby te dane w prostą bazę danych, zrobił pole wyszukiwania ulic i numerów na stronie www, nic nie trzebaby było ściągać. Na starszych komputerach plik otwiera się ponad minutę!

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zakopianka (gość)  •

nie można. na przykład ulicy zakopiańskiej w spisie nie ma. albo nie należy do krakowa, albo jednak nie ma przetargu. o braku pojemników i nie wywożenia śmieci nie wspomnę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Abc (gość)  •

Paranoja!!!! Wywieszaja harmonogram ktorego nie mozna otwirzyc jesli ktos nie ma excela. Nie mozna tego zrobic nap w PDF?

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krakus (gość)  •

A kiedy definitywny wywóz PO i Majchra?

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mieszczuch (gość)  •

CO JA MAM TO K**** SPRAWDZAĆ JESZCZE???!!!
TAKIE INFORMACJE POWINNY BYĆ WIDOCZNE NA KOSZU NA ŚMIECI TAK JAK JEST NAPISANE NA SKRZYNCE NA LISTY
MOŻE KUR*A MAM JESZCZE NADZOROWAĆ CZY SĄ DOBRZE ŁADOWANE DO ŚMIECIARKI!!

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ryszard (gość)  •

Myślę, że by się przydało i mówię to z ironią i ze smutkiem, ponieważ widzę na własne oczy, że van Gansewinkel przyjeżdza na osiedle i ładuje do jednej śmieciarki wszystkie śmieci i te z żółtych i te z niebieskich pojemników. Do tej pory segregowałem sam z siebie. Jest mi smutno, że po raz kolejny ten kraj mnie zawiódł. A było na przygotowanie sie półtora roku.

odpowiedzi (0)

skomentuj