Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Wspaniały jubileusz

Wspaniały jubileusz

NOWY TARG. Życie tego człowieka to w dużej części powojenna historia Nowego Targu. Stefanowi Zamojskiemu najlepsze życzenia z okazji setnych urodzin przesłał premier Donald Tusk. Wojewoda małopolski Jerzy Miller nadał jubilatowi specjalny dyplom okolicznościowy.
Mieszkający w Stolicy Podhala Stefan Zamojski był jedną z pierwszych osób zatrudnionych w Nowotarskich Zakładach Przemysłu Skórzanego i jednym z ostatnich pracowników, których znany w całej Polsce kombinat zwolnił.

- Widziałem jak fabryka butów się rodzi i widziałem jak umiera - wspomina nobliwy emeryt.

Przed kilkoma dniami Stefan Zamojski świętował 100. urodziny. Z tej okazji do mieszkania pełnego wigoru staruszka pospieszyli lokalni samorządowcy.


- Przekazałem panu Stefanowi Zamojskiemu kosz kwiatów i medal 660-lecia Nowego Targu - mówi burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

- Dodatkowo otrzymał on też za moim pośrednictwem życzenia nadesłane przez premiera Donalda Tuska i dyplom od wojewody małopolskiego Jerzego Millera. Jubilat przyjął wszystko z radością, a następnie uraczył nas swoimi bogatymi wspomnieniami. Jestem bardzo szczęśliwy, że w dalszym ciągu jest w dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i umysłowej - uzupełnia burmistrz Nowego Targu.

Stuletni Stefan Zamojski pochodzi z Chrzanowa. Po II wojnie światowej znalazł zatrudnienie w zakładach obuwniczych w Chełmku, a następnie na podstawie nakazu pracy został skierowany do budowanego Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego na Podhalu. Szkolił tu pracowników, a później do samego końca istnienia przedsiębiorstwa pracował w księgowości.

(TM)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się