Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Justyna Kowalczyk triumfatorką plebiscytu na 10 Asów...

Justyna Kowalczyk triumfatorką plebiscytu na 10 Asów Małopolski [ZDJĘCIA, VIDEO]

Kwiat polskiego i małopolskiego sportu – aktualni i byli świetni zawodnicy, trenerzy, działacze – zebrał się wczoraj w gościnnych progach krakowskiego hotelu Galaxy, by gromkimi brawami pogratulować sportowcom z naszego makroregionu znalezienia się w gronie 10 Asów Małopolski. W gronie laureatów 21. już edycji plebiscytu "Dzien­nika Polskiego” nie zab­rakło medalistów najpoważniejszych imprez, mistrzów świata i Europy, olimpijczyków.

Justyna Kowalczyk, po raz czwarty z rzędu, wygrała – głosami Czytelników „Dziennika Polskiego” – sportowy plebiscyt 10 Asów Małopolski, którego wyniki ogłosiliśmy wczoraj podczas gali w krakowskim hotelu Galaxy. Na pamiątkowym zdjęciu laureatów znaleźli się – w górnym rzędzie, od lewej: Józef Kowalczyk (ojciec Justyny, odebrał nagrodę w jej imieniu), Urszula Radwańska, Ewa Stoch (żona Kamila Stocha), Michał Wieczorek, Anna Buda, Rafał Wajda, Agnieszka Radwańska, Marek Cieślak (Trener Roku); w dolnym rzędzie: Jakub Jamróg (Odkrycie Roku), Paweł Janusz, Wojciech Błażusiak (brat nagrodzonego Tadeusza Błażusiaka) oraz Łukasz Czapla. FOT. ANDRZEJ BANAŚ

WYDARZENIE. Gwiazdy sportu gościły wczoraj na uroczystej gali "Dziennika Polskiego” w krakowskim hotelu Galaxy. Trenerem Roku został Marek Cieślak, Odkryciem Roku – Jakub Jamróg, a olimpijka Józefa Ledwig – Asem Honorowym.

Zebranych gości powitał redaktor naczelny "Dziennika Polskiego” Marek Kęskrawiec, wyrażajac nadzieję, że sportowcy honorowani w plebiscy­cie nagrodą Odkrycie Roku za kilka lat będą jego laureatami jako Asy. Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, zwra­cając się do wyróż­nionych sportowców, powiedział: – Dziękuję za radosne chwile, których dostarczyliście nam w tym roku. Podkreślił duże znaczenie inicjatywy "Igrzyska Olimpijskie Kraków 2020”: – Dla nas to ogromna szansa, duży projekt cywilizacyjny.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI >>
Justyna Kowalczyk triumfowała w plebiscycie już po raz czwarty z rzędu. Od wyrównania rekordu chodziarza Roberta Korzeniows­kiego (zwyciężał w latach 2000–2004) dzieli ją już tylko jedna wygrana.


W imieniu znakomitej biegaczki narciarskiej (drugiej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i pierwszej w Tour de Ski), która przygotowuje się do kolejnych startów, nagrodę odebrał jej ojciec Józef Kowalczyk. – Miła niespodzianka – skomentował sukces swej córki, wywołując salwę śmiechu wśród obecnych na sali.

Chwilę wcześniej tenisistka Agnieszka Radwańska, która nieprzerwanie od 2005 roku plasuje się w gronie 10 Asów Małopolski, zapytała: – Znowu ta Justyna, prawda? Zebrani na sali też gruchnęli śmiechem. "Isia” w 2007 roku wygrała plebiscyt, tym razem – podobnie jak w latach 2008, 2009 i 2011 – była druga. Nasi Czytelnicy docenili jej awans do finału Wimbledonu i półfinał turnieju Masters, wygranie trzech turniejów oraz miano czwartej tenisistki świata (a była nawet druga). – Robiłam, co mogłam, żeby teraz wygrać. Mam kolejną motywację, żeby zwyciężyć w Wielkim Szlemie i za rok zająć pierwsze miejsce w plebiscycie – wyznała, wcale nie żartując.

Miłą niespodziankę wice­mis­trzyni Wimbledonu sprawił marszałek Marek Sowa, który wręczył jej nagrodę specjalną – Małopolskiego Asa Sportu – za wszystkie sukcesy.


Rodzinny klan Radwań­skich w gronie 10 Asów reprezentowała też Urszula. – To był bardzo udany rok, dlatego że byłam przez chwilę w pierwszej "30” i udało mi się wejść do finału jednego z turniejów – nie kryła zadowolenia.


Po raz pierwszy w gronie naszych laureatów znalazł się Tadeusz Błażusiak. Mistrz świata i mistrz Ameryki Północnej w enduro halowym kolejny raz potwierdził swą klasę. Jest w trakcie sezonu, leczy kontuzję. Nagrodę odebrał jego brat i zarazem menedżer Wojciech.

Oprócz Kowalczyk sporty zimowe w gronie laureatów reprezentował skoczek narciarski Kamil Stoch, który nie mógł zjawić się na gali, gdyż przebywa na zgrupowaniu w Szczyr­­­­­­ku. W jego imieniu nagrodę odebrała żona Ewa.
1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się