Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Zapłacą za wymianę pieca

Materiał płatny Zapłacą za wymianę pieca

W środę radni uchwalili nowe zasady przyznawania dotacji do likwidacji pieców węglowych. Zgodnie z nimi będzie można otrzymać zwrot nawet 100 proc. kosztów inwestycji, czyli ok. 20 tys. zł Do tej pory dofinansowanie było znacznie mniejsze - 2 tys. zł za jeden piec.

Palenie w piecach węglowych pogarsza jakość powietrza Fot. Piotr Warczak

OCHRONA ŚRODOWISKA. Od nowego roku Urząd Miasta pokryje 100 procent kosztów wymiany ogrzewania na ekologiczne

Wysokość dotacji będzie uzależniona od mocy nowego urządzenia grzewczego. Krakowianie, którzy wymienią piec węglowy na: gazowy, elektryczny, opalany lekkim olejem opałowym, pompę ciepła lub podłączą się do miejskiej sieci ciepłowniczej,

Pozostała część artykułu dostępna jest tylko dla abonentów

Zostało jeszcze 78% treści

Wykup dostęp Mam abonament

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PUH (gość)  •

Teraz się radni obudzili ? Jak nóz na gardle i krakowianie umierają na raka płuc a dzieciom nie wolno wychodzić z domu ? A gdzie byli przez te lata odkąd wiedziano o tragicznym stężeniu szkodliwych substancji ? ile już lat temu postawiono stacje monitoringu powietrza ? Ponad 26 lat minęło odkąd ograniczono ruch samochodowy w centrum Krakowa z uwagi na przekroczenie norm zanieczyszczeń . Zamieast działań ograniczających szkodliwą emisję wybudowano stadiony i hale oraz postawiono kilkanaście lub kilkadziesiąt tablic na ulicach wskazujących temperaturę i napisy jedź ostrożnie ZIKIT !!!!!!!!!!!!!!!!!Na to pieniądze były? I poc co komu takie tablice za kilkadziesiąt milionów ? Po to aby saobie dom wybudować ?Odwołać to całe towarzystwo i przegonić na cztery wiatry a później rozliczyć postawić zarzuty i wspadzić do pierdla bo na to tylko sobie zasłużyli .

odpowiedzi (0)

skomentuj