Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Za ciasna komenda. Będzie nowa.

Za ciasna komenda. Będzie nowa.

INWESTYCJE. W Miechowie powstanie nowy budynek Komendy Powiatowej Policji . Dziś szef tej jednostki, mł. insp. Bogusław Słupczyński będzie rozmawiał z projektantem o rozplanowaniu nowego obiektu. Inwestycję ma finansować Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Komenda Powiatowa Policji ma siedzibę przy ulicy Prusa Fot. Magdalena Uchto

Małgorzata Woźniak, rzeczniczka ministerstwa powiedziała nam, że pierwotnie planowano 50 mln zł na inwestycje w policji i straży w całej Polsce, ale sytuacja znacznie się poprawiła i tę kwotę powiększono do 250 mln zł.
- Szczegółowe informacje o konkretnych inwestycjach minister przekaże w przyszłym tygodniu - mówi rzeczniczka. Tymczasem już dowiedzieliśmy się, że miechowska komenda będzie budowana. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a zakończą w 2015.

- Budynek naszej komendy jest ciasny. Nie spełnia norm, które wskazują, że komenda tej wielkości powinna liczyć 2,4 tys. metrów kwadratowych, a nasza ma niespełna tysiąc. Policjanci nie mają szatni, czy miejsca, w którym mogliby zjeść posiłek - podkreśla mł. insp. Bogusław Słupczyński, komendant powiatowy miechowskiej policji. Dodaje, że stary budynek wymagałby wielu remontów, m.in. poprawy wszelkich instalacji, ogrzewania, a co staje się nieopłacalne.

Miejsce na budowę nowej siedziby to działka położona za obecną komendą. Obiekt stanie na parceli liczącej 86 arów. Przyczynił się do tego także powiat miechowski, przekazując część gruntu stanowiącego własność Skarbu Państwa. - Wspieramy plany policji związane z budową nowego obiektu, który w Miechowie jest niezbędny. Co roku dotujemy policję, kupując m.in. sprzęt elektroniczny. W poprzedniej kadencji powiat zakupił także radiowóz - mówi starosta Marian Gamrat.

Początkowo były plany, żeby nową komendę budować w centrum miasta. Jednak nie znaleziono odpowiedniego miejsca.

Dziś powiatowa jednostka liczy 116 pracowników, łącznie z policjantami z posterunków zamiejscowych w trzech gminach. Jest tu też kilka wakatów. W nowym budynku będzie miejsce dla około 120 osób. Po wybudowaniu komendy mieszkańcy muszą się liczyć z likwidacją trzech zamiejscowych posterunków w: Charsznicy, Książu Wielkim i Racławicach.

Obecnie lokale dla tych posterunków zapewniają gminy. Ich szefowie zaznaczają, że policja likwidując je, nie może mówić o oszczędnościach, bo nie płaci czynszu oraz rachunków np. za ogrzewanie. Jednak szef komendy powiatowej zaznacza, że chodzi o sprawniejsze zarządzanie policjantami. - Miechów jest w centralnym miejscu powiatu, a dojazd do wszystkich gmin jest szybki i łatwy. Jeśli coś niebezpiecznego działoby się w którejkolwiek gminie, możemy w zależności od potrzeb wysłać tam np. dwa radiowozy - mówi szef policji powiatowej.

POSTERUNKI DO LIKWIDACJI?JAN ŻEBRAK, wójt gminy Charsznica

- Im policja jest bliżej ludzi, tym lepiej. Będąc na miejscu można szybciej i skuteczniej reagować na wszelkie nieprawidłowości. Przecież tej reakcji, obecności służb na miejscu, wymagają nadzwyczajne sytuacje. Kiedyś dążono do decentralizacji, teraz jest nowa moda, wraca centralizacja. Obawiam się, że jeśli myślenie dalej pójdzie w tym kierunku, to przeniosą nam całą policją nie tylko do Miechowa. Może należałoby się spodziewać, że za 10 lat jednostkę będą nam organizowali w Krakowie. Sama obecność policjantów powstrzymuje wiele osób od negatywnych zachowań. U nas warunki policjanci mają bardzo dobre. Jeśli policja będzie likwidowała posterunek, to nie może mówić o oszczędnościach, bo koszty utrzymania pomieszczenia ponosi gmina.
1 »
56

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kameleon (gość)  •

Przed komendą powinien stać policjant na warcie w pełnym rynsztunku z karabinem przy dymiącym się koksiaku .

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

WSI (gość)  •

Chyba komuś się w głowie poprzewracało większa komenda HE HE HE HE , Do Roboty . Zająć się robotą w teren wysyłać tych pasibrzuchów a nie grzać d*** w pomieszczeniach .

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

moderator (gość)  •

ZDP powinien być zlikwidowany , a na jego miejsce powinna być przeniesiona Policja , takie są propozycje , budynek po policji będzie sprzedany i powiat zaoszczędzi i zyska .
Poco się pchać w budowę nowej komendy przecież to ogromny wydatek a i policja będzie blisko rynku . ZDP niepotrzebny .

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mieszkaniec (gość)  •

Większość komentarzy jest wywołana zazdrością i zawiścią, budowa nowej jednostki jest potrzebna bo to ciężka i niewdzięczna służba, taka inwestycja to ogromna szansa dla powiatu i miasta.

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

uczciwy (gość)  •

masz rację, jak najbardziej popieram, choć sama wypowiedź specjalisty od czystej toalety i gaszenia światła trochę prowokuje bo czytelnicy nie potrzebują chwalenia się tylko konkretów

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

????? (gość)  •

Skandal , dlaczego operacyjne auto jest na zdjęciu , kto pozwolił opublikować tę fotkę auta , czyżby samowolka pani redaktor , czy ktoś wyraził na to zgodę ?????

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

reka w nocniku moczu (gość)  •

Panie Prawnik co ma prawo ze sprawiedliwością ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

2zl (gość)  •

a wystarczy prosty test,krzyżówka z kiosku ruchu za dwa złote i juz wiemy czy mamy do czynienia z orczykiem od pługa czy z inteligentym człowiekiem

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zebra (gość)  •

A wszystko winien system. Policjanci zatrzymuja wg. wlasnego uznania: do kontroli. Wezmy za przyklad inne kraje, gdzie policjant zatrzymuje za przewinienie, oczym- przed zatrzymaniem zawiadamia centrale. Cale zatrzymanie musi byc nagrane. Jesli jest przewinienie- musi byc kara. Kare nie wymierza policjant lecz sad. W Polsce panuje zasada " Pana Wladzy". Skutki widac,wykryte natomiast to bardzo maly procent. W miasteczku w ktorym mieszkam, wszyscy " znajomi jezdza bez pasow, bez swiatel/ o szybkosci nie wspomne/ i nikt nie jest karany. Przepisowo musza jezdzic przyjezdni i "nowi". Polskie Prawo ma swoiste oblicze.

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

ty głpuia zebro idx lepiej na swoje pasy a nie wymyslaj.

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ARBEK (gość)  •

Oświadczam że nikogo nie wielbię oprócz mojej żony..z żadnych policjantów się nie smieje...a KPP w Miechowie winna mi jest jeszcze za oponę m-rki Michelin którą straciłem z ich winy...

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

IP (gość)  •

Ale co sie dzialo na tym stażu ze on byl w 7 niebie i wielbił ?????

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »