Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Bractwo Muzułmańskie wygrywa wybory prezydenckie

Bractwo Muzułmańskie wygrywa wybory prezydenckie

Członek komisji wyborczej potwierdził wczoraj, że kandydat Bractwa Muzułmańskiego Mohamed Mursi najpewniej zwyciężył w niedzielnych wyborach prezydenckich.

Egipt

Podkreślił jednak, że nie zakończyło się jeszcze liczenie głosów. Rywalem Mursiego był ostatni premier obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka, Ahmed Szafik. Partia Wolności i Sprawiedliwości, polityczne skrzydło Bractwa, zadeklarowała, że jej kandydat jest "pierwszym wybranym przez lud cywilnym prezydentem Egiptu".

W przemówieniu wygłoszonym w siedzibie sztabu wyborczego Mursi usiłował rozwiać obawy wielu Egipcjan przed wzrostem roli islamu w kraju. Mursi zobowiązał się być "prezydentem i sługą wszystkich" obywateli. Szef kampanii Mursiego poinformował, że otrzymał on 52,5 proc. głosów, a jego wywodzący się z reżimu Mubaraka rywal Ahmed Szafik - 47,5 proc. Sztab Szafika podważył informacje Bractwa Muzułmańskiego i stwierdził, że według niezależnych obliczeń otoczenia Szafika dysponuje on większością ok. 52 proc. głosów. Oficjalne wyniki II tury głosowania zostaną podane w czwartek.

(PAP)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się