Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Medal od marszałka

CHRZANÓW. II LO w Chrzanowie, które niedawno świętowało jubileusz 20-lecia istnienia, otrzymało przy tej okazji specjalne wyróżnienie.

Aneta Mulka i Elżbieta Tekiela z dumą prezentują medal przyznany szkole przez marszałka województwa małopolskiego. Fot. ELIZA JARGUZ

- Zostaliśmy uhonorowani przez marszałka województwa małopolskiego Marka Sowę i przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego Kazimierza Barczyka medalem za szczególny wkład w rozwój województwa - mówią z dumą Aneta Mulka i Elżbieta Tekiela, nauczycielki w II LO.

1 września tego roku II LO w Chrzanowie skończyło 20 lat. Z tej okazji 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, zorganizowano uroczystą akademię połączoną ze zjazdem absolwentów. Na spotkaniu można było obejrzeć film poświęcony historii szkoły, który nakręcili sami uczniowie: Dominik Frosztęga, Adam Gontarz i Anna Mucha. Obraz bardzo spodobał się nie tylko uczniom i absolwentom, ale także nauczycielom i dyrekcji. W uroczystościach jubileuszowych nie zabrakło też przedstawicieli lokalnego samorządu oraz władz województwa małopolskiego. - Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie uhonorowaną przez marszałka Marka Sowę medalem za szczególny wkład w rozwój województwa małopolskiego - przyznają nauczycielki.

(LIZ)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się