Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Zagrożony termin zakończenia budowy obwodnicy

Zagrożony termin zakończenia budowy obwodnicy

ANDRYCHÓW. Do końca listopada powinien być gotowy kolejny odcinek lokalnej obwodnicy Andrychowa. Nie wiadomo, czy w tym czasie inwestycję uda się wykonać, bo przeszkodą jest ciągle dom, który miał zostać wyburzony, a nie został...
Budowa ponad kilometra lokalnej obwodnicy w Andrychowie trwa od lipca i prace są już mocno zaawansowane - poza jednym krótkim odcinkiem. Przy ulicy Batorego, w miejscu gdzie nowa droga ma połączyć się z rondem, ciągle stoi dom.

Sytuacja wygląda tak, że obecnie droga z ronda prowadzi w... sam środek domu. Budynek ma zostać wyburzony. Ciągle jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Tymczasem termin zakończenia budowy lokalnej obwodnicy zbliża się wielkimi krokami. 30 listopada droga powinna być gotowa, co oznacza, że dom musi szybko zniknąć z powierzchni ziemi.

Co dalej z tą inwestycją? - Termin 30 listopada nadal jest aktualny, ale liczymy się z tym, że być może trzeba go będzie przedłużyć - mówi wiceburmistrz Tomasz Partyka.

Wyjaśnia, że przyczyną problemów jest ciągle nieuregulowana sytuacja z wypłatą odszkodowania za budynek. Właściciele budynku nie mogą osiągnąć kompromisu ze starostwem w sprawie wysokości tego odszkodowania.

- Starostwo wydaje decyzję, a my - gmina - wypłacamy odszkodowanie. Ciągle czekamy na decyzję starostwa. Dopóki nie będzie decyzji starostwa nie chcemy tego domu wyburzać. Liczymy, że sprawa zostanie wyjaśniona w najbliższych tygodniach - mówi wiceburmistrz.

(GM)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się