Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Wypadki drogowe

Wypadki drogowe

PODHALE. Do dwóch wypadków drogowych doszło w czwartek. Jeden z nich wydarzył się w Rokicinach Podhalańskich, drugi w pobliskiej Rabce-Zdroju.
- W Rokicinach Podhalańskich, na drodze chyżniańskiej, nieznany kierowca jadący samochodem typu bus jadąc w kierunku Chyżnego potrącił pieszą, mieszkankę Raby Wyżnej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia - relacjonuje asp. szt. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dodaje, że piesza doznała obrażeń ciała i pozostała w nowotarskim szpitalu. - Teraz trwa ustalanie okoliczności wypadku - mówi rzecznik.

Do drugiego zdarzenia doszło w uzdrowisku. Mieszkaniec Skawy jechał mercedesem ulicą Jana Pawła II, gdzie wymusił pierwszeństwo, skręcając na skrzyżowaniu w ulicę Piłsudskiego. Doszło do zderzenia z volkswagenem prowadzonym przez mieszkankę Rabki. - W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka mercedesa, mieszkanka Raby Wyżnej i pozostała w szpitalu w Nowym Targu - wyjaśnia rzecznik. Dodaje, że oboje kierowcy byli trzeźwi. Warto może jednak przypomnieć, że przez lata na tym skrzyżowaniu była inna organizacja ruchu. (BES)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się