Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Bezpiecznie na wsi

Bezpiecznie na wsi

OLKUSZ. Zakończył się konkurs "Bezpieczne wakacje na wsi" zorganizowany przez olkuski Dom Kultury we współpracy w wolbromską placówką Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz starostwem powiatowym.
Na plastyczną część konkursu napłynęły, aż 142 prace. Oceniało je jury w składzie; Anna Kajda, Anna Berkowicz i Beata Soboń. W kategorii 6 - 9 lat nagrody otrzymali; Miłosz Domagała (Trzyciąż), Róża Głowacka (Osiek), Małgorzata Kowal (Jangrot), Klaudia Gajda (Jangrot) i Jakub Wójcik (Jeżówka). Z kolei w kategorii 10 - 12 lat nagrody otrzymali; Magdalena Trzaska (SP 2 Wolbrom), Julia Czerwik, Angelika Jurczyk (Braciejówka) i Christian Pietrasik (Jeżówka). Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na wystawie w olkuskim Domu Kultury.

Na literacką część konkursu napłynęło 15 prac. Jury w składzie; Jerzy Nagawiecki, Olgerd Dziechciarz i Jarosław Nowosad postanowiło przyznać pierwsze miejsce Marcie Gorgoń z Gimnazjum w Dłużcu (opiekun Urszula Latacz). Drugie miejsce zajęła Wioleta Kasprzyk z Gimnazjum nr 2 w Bukownie (Joanna Nowak). Wyróżnienia; Bartosz Pacia (Dłużec), Kinga Łaskawiec (Gimnazjum nr 4 w Olkuszu) i Dominika Pacia (Dłużec).

(SYP)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się