Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Zagoszczą rycerze

ROZRYWKA. Sceny bitewne w wykonaniu najznamienitszy rycerzy, którzy dadzą dowód swego kunsztu i odwagi będzie można podziwiać na zamku Lipowiec już 7 sierpnia.
Na gości kolejnego już Pikniku Rycerskiego i Łuczniczego czeka wiele innych widowisk i atrakcji, a także mnóstwo dobrej zabawy.

Organizatorzy zapowiadają, że na zamku Lipowiec zaprezentują się grupy rekonstrukcyjne zajmujące się odtwarzaniem scen bitewnych rycerstwa, a także życia codziennego w średniowieczu. Piknik rycerski rozpocznie się o godz. 10. W programie obok turnieju walk rycerskich i turnieju łuczniczego są także zabawy dla publiczności m.in.: konkurs rzutu włócznią, biegów na "Nartach Bolkowskich", strzelanie do żywego atakującego rycerza czy też konkurs Pijanego Miecza.
Piknik zakończy się około godz. 19. Wstęp na imprezę jest biletowany. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł. Na rycerskie potyczki zapraszają Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, wójt Babic, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach, Kawiarnia "Lipowiec" oraz Krakowska Chorągiew Rycerska. Co roku impreza na zamku Lipowiec gromadzi szeroką publiczność.

(LIZ)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się