SYP
Adrian Hacia, uczeń pierwszej klasy gimnazjum w Podlipiu (gm. Bolesław) ma 160 cm wzrostu, a ostatnio złowił suma, który mierzył 120 cm i ważył 13 kg.

Bolesław

Rekordowy sum został wyłowiony w jednym ze stawów rybnych w Krążku. - Adrian zaraził się pasją wędkarstwa od dziadka, który zabierał go na ryby od najmłodszych lat - wspomina Katarzyna Hacia, mama Adriana. Już wcześniej chłopiec łapał spore karpie i szczupaki, ale złowiony w nocy sum - jest rekordowy. - Na jaką przynętę złapał suma? Tego nie może powiedzieć. Każdy wędkarz ma swoje tajemnice - śmieje się mama Adriana. Warto dodać, że największy sum złowiony w Polsce ważył 102 kg.

Przed dwoma laty Adrian wstąpił do koła wędkarskiego PZW nr 119 w Bolesławiu (sekcja kadeci) i w tym samym roku wygrał zawody wędkarskie w Laskach. W ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza koła w kategorii kadetów i drugie miejsce w eliminacjach nad Sosiną, co pozwoliło mu zakwalifikować się do zawodów wojewódzkich w Porębie koło Zawiercia. Tam zajął 18. miejsce na 85 młodych wędkarzy. Został też odznaczony przez Polski Związek Wędkarski w Warszawie odznaką "Wzorowy Młody Wędkarz".

W tym roku obronił tytuł mistrza koła w kategorii kadetów podczas zawodów wędkarskich w Sławkowie. Czynnie wędkuje w sekcji w Krążku i może pochwalić się dużymi osiągnięciami. Puchary i dyplomy zajmują największy regał w jego pokoju. (SYP)